„Psiacierzyńskie” – dodatkowe dni urlopu dla właścicieli psów

0
466
To pierwsza firma w Polsce, która wprowadziła "psiacierzyńskie". Zdjęcie: pixabay.com

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ten, kto ma czworonożnego przyjaciela na pewno się ze mną zgodzi.

Pies ze względu na rasę czy wielkość, wymaga od nas dużej ilości czasu. To nie zabawka, którą można rzucić w kąt, gdy się znudzi. Pies ma uczucia i tak, jak każdy z nas chce się czuć kochany i ważny.

Bywa, że człowiek jest tak zapracowany, że nie ma czasu na to, aby np. pojechać z psem do weterynarza. Gabinety weterynarii otwarte są w tych samych godzinach, w których człowiek pracuje, gdy ma pracę od 9:00 do 17:00.

Pies szybko staje się ważnym członkiem rodziny. Bez niego wielu ludzi na całym świecie nie wyobraża sobie życia. Psy sprawiają, że nie czujemy się samotni, dzięki nim mamy wiele radośni w życiu, nie nudzimy się i prowadzimy aktywny tryb życia.

Czytaj: Badanie wykazało, że tętno psa przyspiesza, gdy mówisz mu „Kocham Cię”

Zanim jednak podejmiecie decyzję, że chcecie psa, musicie to bardzo poważnie przemyśleć. Zwierzę potrzebuje rano wyjść na spacer, potrzebuje towarzystwa człowieka, niektóre rasy nie nadają się do siedzenia całego dnia w małym mieszkaniu w mieście. Trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw, aby pies po prostu nie męczył się w domu bądź mieszkaniu.

Wielu ludzi decyduje się na adopcję zwierzęcia. Bywa, że takie zwierzę potrzebuje więcej czasu na zaklimatyzowanie się w nowym miejscu i przyzwyczajenie się do nowych warunków. Co innego, gdy ma się szczeniaka i się go wychowuje, a co innego, gdy się adoptuje już dorosłego psa.

johannesfloe.com – Art to remember

Pies zasługuje na taką samą opiekę jak dziecko.

Takie podejście ma jedna firm w naszym kraju, która dla swoich pracowników wprowadziła „psiacierzyńskie”. Właściciel psa ma do wykorzystania 3 dni płatnego urlopu. Warunkiem jest to, że tyczy się to tylko osób, które podjęły decyzję o adopcji psa.

Dodatkowe 3 dni wolnego dotyczą tylko osób, które adoptowały zwierzę, a nie kupiły. Mowa tutaj o firmie Bolt.

Ubiegać się o taki urlop mogą także osoby, które w ciągu poprzednich dwóch lat adoptowały zwierzę. To pierwsza firma w Polsce, która wprowadziła „psiacierzyńskie”. Czy inne firmy także zdecydują się na taki krok?

Czytaj: We Wrocławiu aplikacja pokaże wolne miejsca postojowe