Pszczelarz pokazuje, jak delikatne są pszczoły, usuwa je bez sprzętu ochronnego

0
392

Poznaj Erikę Thompson, założycielkę Texas Beeworks – firmy pszczelarskiej z siedzibą w Austin w Teksasie, której misją jest zachowanie, ochrona i zwiększanie populacji pszczół miodnych.

@texasbeeworks

Thompson ma ponad 100 uli w pięciu hrabstwach w Austin, w których działa ponad 5 milionów pszczół.

Pomaga również w przenoszeniu uli – często bez noszenia sprzętu ochronnego.

W niedawnym wideo wirusowym na TikTok można zobaczyć Thompsona, który ręcznie zbiera pszczoły, jednocześnie usuwając plaster miodu.

„Noszę odzież ochronną, kiedy muszę, ale ponieważ prawie codziennie pracuję z pszczołami, nauczyłam się odczytywać ich zachowanie i potrafię stwierdzić, że pszczoły te, podobnie jak większość pszczół miodnych, są bardzo delikatne i nie próbują mnie użądlić, ” powiedziała.

Czytaj: Park we Wrocławiu dostanie drugie życie! Będą fontanny, ścieżki i latarnie

„Uwielbiam swoją pracę! Jestem najszczęśliwszą osobą na tym świecie” – mówi Thompson, która rzuciła pracę w biurze, aby realizować swoją pasję w pszczelarstwie.

johannesfloe.com – Art to remember

Thompson mówi, że ludzie zawsze pytają, jak zarabia na życie jako pszczelarz bez zbierania lub sprzedawania miodu.

Jednym ze sposobów jest przyznanie właścicielom nieruchomości specjalnego zwolnienia z podatku rolnego poprzez umieszczenie jednego z jej uli na posiadłości za roczną opłatą.

„Ta okazja oznacza, że w Teksasie jest więcej rodzin pszczelich niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedziała.

Thompson zajmuje się również usuwaniem pszczół i prowadzi zajęcia edukacyjne dla nowych pszczelarzy.

„Moją misją jest obserwowanie rozwoju pszczół i pszczelarzy w Teksasie, a oferowanie programów edukacyjnych jest jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć”.

W tym filmie Thompson uczy nas fascynującego zachowania pszczół zwanego „girlandą”, czyli sposobu, w jaki pszczoły współpracują, aby zbudować niesamowitą strukturę plastra miodu ula.

Czytaj: Te pszczoły budują niesamowite spiralne ule

wad

Brak postów do wyświetlenia