Radioaktywna woda Fukushimy wpłynie na cały Ocean Spokojny za 10 lat

0
244
Według raportu Reutera, w zbiornikach tych przechowywanych jest obecnie około 1,3 miliona ton radioaktywnej wody – czyli ilość wystarczająca do wypełnienia 500 basenów olimpijskich. Źródło: Twitter

W kwietniu pisałam o tym, że Japonia wyleje radioaktywną wodę z elektrowni jądrowej Fukushima do Oceanu Spokojnego.

Chińscy naukowcy zmapowali potencjalne globalne skutki wylania skażonej wody Fukushimy, sugerując, że jeśli zostanie wylana, może rozlać się na cały Ocean Spokojny w ciągu 10 lat.

Badanie, opublikowane niedawno w recenzowanym czasopiśmie National Science Review, wykazało, że w ciągu 3600 dni po wylaniu skażonej wody, zanieczyszczenia pokryłyby prawie cały Ocean Spokojny.

Japoński rząd ogłosił w kwietniu, że zacznie wylewać skażoną wodę mniej więcej wiosną 2023 roku.

Możesz o tym przeczytać tutaj: Japonia wyleje radioaktywną wodę z elektrowni jądrowej do Oceanu Spokojnego

Naukowcy z chińskiego Uniwersytetu Tsinghua, kierowani przez Zhanga Jianmina i Hu Zhenzhonga, przeprowadzili symulację procesu dyfuzji pierwiastków jądrowych i odkryli, że zanieczyszczenia mogą wpłynąć na chińskie wybrzeże w 240 dni po wyładowaniu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Według badań, zanieczyszczona woda byłaby obecna w prawie całym regionie Północnego Pacyfiku w ciągu 1200 dni, zanim rozprzestrzeniłaby się na południe do Południowego Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego.

Okazało się również, że elementy nuklearne w końcu wywołają niepokój w pobliżu Ameryki Północnej, zauważalnie zanieczyszczając zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych w ciągu 2400 dni.

Chiny wyraziły poważne zaniepokojenie decyzją Japonii o zrzuceniu skażonej wody z elektrowni jądrowej Fukushima, wzywając do otwartego, przejrzystego i odpowiedzialnego podejścia do ostrożnego postępowania z jej utylizacją.

Czytaj: Japońska kawiarnia znalazła sposób na zatrudnienie sparaliżowanych osób.

wad

Brak postów do wyświetlenia