Ratownicy znaleźli porzuconego królika przywiązanego do swojego misia

0
737

Są pewne historie, które chwytają za serce. Jedna z nich dotyczy królika znalezionego w pudełku na poboczu drogi. Królik został porzucony ze swoim ulubionym misiem, który był prawie tego samego koloru co futro królika.

Dobra wiadomość jest taka, że zarówno króliczek, jak i jego pluszak został uratowany przez Królewskie Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (w skrócie RSPCA), które działa w Wielkiej Brytanii. Teraz królik o imieniu Nigel czeka na nowy dom.

To, że dzieci uwielbiają pluszaki, to wiemy, ale że zwierzęta? Może niektórzy z Was słyszeli o emocjonalnym wsparciu zwierząt dzięki właśnie pluszowej zabawce.

Królik Nigel nie jest jedynym zwierzęciem, które potrzebuje pluszaka, aby się do kogoś przytulić, aby poczuć się bezpiecznie. Wcześniej pisałam o wiewiórce o imieniu Jill, która została uratowana przed huraganem Izaak i teraz nie może spać bez swojego misia.

Czytaj: Ta uratowana wiewiórka tuli małego misia do snu każdej nocy

Królik Nigel został porzucony ze swoim ulubionym misiem.

 RSPCA

Nigel i jego pluszak czekają na nowy dom, z którego nigdy nie zostaną wyrzuceni.

RSPCA

Przedstawiciele RSPCA przybyli na Turnham Road w Lewisham, w południowo-wschodnim Londynie, po tym jak życzliwy człowiek poinformował ich o porzuconym puszystym zwierzęciu i jego zabawce.

Na szczęście Nigel był i jest w dobrym zdrowiu, nie był chory i nie miał żadnych obrażeń. Dla tych z Was, którzy martwią się również pluszowym misiem, możemy powiedzieć, że jest również w porządku. Nie ma nic naderwanego.

W 2018 r. odnotowano 1693 doniesienia o porzuconych królikach w całej Anglii i Walii. Nigel nie jest więc jedynym królikiem pozostawionym przez właścicieli – powiedziała Emily Stott z RSPCA.

Oboje są w doskonałym zdrowiu.

RSPCA

Szary królik, który został porzucony w tekturowym pudełku z szarym misiem, znajduje się teraz w internacie dla zwierząt w Kent, dopóki nie zostanie znaleziony nowy właściciel.

Ponieważ króliczek jest tak przywiązany do pluszowego misia, jest bardzo prawdopodobne, że mieszkał z zabawką w swoim poprzednim domu. Urocza przyjaźń między królikiem a pluszakiem jest tak słodka, że topi nasze serca.

Kolor futra królika jest prawie identyczny jak kolor misia.

RSPCA

Emily Stott z RSPCA powiedziała, że szukają właścicieli, którzy porzucają swoje zwierzęta. „Nasi inspektorzy ciężko pracują, aby dowiedzieć się, co się stało ze zwierzętami uratowanymi po ich porzuceniu. Rozmawiamy ze wszystkimi świadkami i oglądamy materiały z telewizji przemysłowej oraz regularnie apelujemy o informacje w mediach. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt z 2006 r. porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem, ponieważ może to spowodować niepotrzebne cierpienie”.

„Polegamy na tym, aby opinia publiczna była naszymi oczami i uszami i niestety, jeśli nie ma dostępnych dowodów, czasami nie jesteśmy w stanie dojść do sedna tego, co się stało. Uważamy, że ważne jest podkreślenie historii porzuconych zwierząt, aby zwiększyć świadomość problemu i skłonić ludzi do dwukrotnego zastanowienia się przed porzuceniem zwierzęcia”.

Tutaj króliczek i jego pluszak zostali znalezieni w pudełku.

Google maps

Ogromna liczba zwierząt domowych jest porzucana każdego roku w Wielkiej Brytanii: RSPCA uratowało i znalazło ponad 102 900 zwierząt w 2018 roku! Według RSPCA rezygnacja ze zwierząt powinna zawsze być ostatecznością, a nie czymś, co można zrobić za każdym razem, gdy posiadanie zwierzaka staje się nieco niewygodne.

Istnieją prawidłowe sposoby na rezygnację z niechcianego zwierzaka, aby mógł on prowadzić zdrowe, szczęśliwe życie w innym domu. Na przykład możesz skontaktować się ze sprzedawcą zwierzaka i sprawdzić, czy może go zabrać z powrotem. Jeśli nie jest to możliwe, ważne jest, aby skontaktować się z organizacją charytatywną lub centrum ratunkowym, które pomogą Twojemu zwierzakowi znaleźć nowego właściciela. W końcu kto byłby na tyle bez serca, aby zostawić króliczka w pudełku, albo co gorsza zostawić przywiązanego psa do drzewa w lesie?

Czytaj: Na wrocławskie lotnisko wróciły połączenia lotnicze