Rekordowy spadek terroryzmu w Pakistanie

0
276
Źródło: pexels.com

Pakistan odnotowuje rekordowy spadek terroryzmu w zeszłym roku, a liczba ataków spadła o 45% w porównaniu z rokiem 2019.

Pakistan kiedyś regularnie pojawiał się w wiadomościach z niewłaściwych powodów, teraz jest znacznie bezpieczniejszym miejscem niż kiedyś.

W południowoazjatyckim kraju liczba ataków terrorystycznych na ojczyźnie spadła o 86% od 2013 roku, a tylko w latach 2019-2020 nastąpił spadek o 45%.

Ofiary śmiertelne związane z terroryzmem w Pakistanie

Obiecujące statystyki dotyczą jednego z niewielu krajów, które osiągnęły cel zrównoważonego rozwoju ONZ dotyczący chronionych ekosystemów morskich i lądowych, ponieważ organy ścigania zapobiegły ponad 50% wszystkich zagrożeń terrorystycznych w zeszłym roku, a zamachy samobójcze praktycznie nie istnieją od 2009 roku – spadły o 97%.

Rzecznik pakistańskich sił zbrojnych, generał dywizji Babar Iftikhar, zwrócił uwagę na bezpieczeństwo granic wzdłuż Afganistanu oraz znaczną poprawę infrastruktury bezpieczeństwa w Karaczi.

W rzeczywistości liczba incydentów terrorystycznych, w tym zabójstwa ukierunkowane i porwania w największym mieście Pakistanu, Karaczi, zmniejszyła się o ponad 98%. Doprowadziło to do zdumiewającej poprawy rankingu miasta w światowym wskaźniku przestępczości: z szóstego najwyższego w 2014 r. do 108., tuż obok Spokane w stanie Waszyngton.

Indeks przestępczości to wysoce wyselekcjonowany system punktacji oparty na zgłoszeniach mieszkańców lub gości, który pod pewnymi względami ma przewagę nad danymi rządowymi.

Czytaj: Pakistan zwalcza ogromne bezrobocie, zatrudniając ludzi do sadzenia 10 miliardów drzew

Dobre wieści na granicy afgańskiej

Granicząca z dwiema często niebezpiecznymi prowincjami afgańskimi, Helmand i Kandahar, prowincja Beludżystan była częstym miejscem spotkań bojowników, zanim wojsko pakistańskie podjęło kroki w celu oczyszczenia infrastruktury i organizacji terrorystycznych na południowym zachodzie.

„Wyzwania, które pokonaliśmy, utorowały teraz drogę do wielkich możliwości” – powiedział generał dywizji Iftikhar, według Gulf News. „W Beludżystanie uruchomiono co najmniej 199 projektów rozwojowych o wartości 3,75 miliarda dolarów, obejmujących sektor zdrowia, edukacji, rolnictwa i infrastruktury”.

Czytaj: Z Wrocławia polecimy do Bułgarii. Jest nowe połączenie!

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org