Rolnik gromadzi owce w kształcie serca, aby wyrazić swoją miłość i smutek

0
373
"Owcze serce" stworzone przez Bena Jacksona. (Zdjęcie: zrzut ekranu wideo na Twitterze opublikowane przez Jamesa Jacksona).

Upamiętnienie ukochanej osoby może być pomocnym sposobem na przepracowanie żalu.

Pewien hodowca owiec użył ostatnio swoich stad jako pędzla, aby naszkicować specjalny pomnik swojej ciotce na swoich polach w Gurya w Nowej Południowej Walii, w Australii.

Czytaj: Diabły tasmańskie pojawiły się w Australii po raz pierwszy od 3000 lat

Kiedy ciocia Debby Bena Jacksona zmarła po dwuletniej walce z rakiem, nie mógł on uczestniczyć w jej pogrzebie z powodu ograniczeń związanych z pandemią. Zamiast tego stworzył owcze „serce” jako wyraz miłości i żalu.

Jackson był rozczarowany, gdy nie był w stanie zarówno zobaczyć swojej ciotki przed jej śmiercią, jak i uczestniczyć w jej pogrzebie z powodu lokalnych ograniczeń podróży związanych z pandemią.

W jego miejsce chciał wysłać wiadomość wideo na jej pogrzeb w Brisbane. „W tych chwilach żalu czujesz się naprawdę bezradny, nie wiesz, co robić, co powiedzieć” – mówi Jackson.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Mężczyzna znalazł wyraz miłości i żalu w swoich stadach owiec. Wcześniej eksperymentował z „kształtowaniem” stad w nazwy swoich ulubionych zespołów widzianych z góry. Dla swojej ciotki wybrał projekt serca.

Aby ukształtować stado owiec, Jackson zazwyczaj układa ziarna wzdłuż zarysu swojego projektu. Owce są następnie wypuszczane na pole, gdzie łapczywie biegają, aby chrupać wzdłuż linii paszy. Jackson nagrał film z karmieniem owiec z góry za pomocą drona, gdy stado stworzyło serce.

Taka sztuka owcza stała się popularna w Australii i na całym świecie. Ten imponujący wyczyn i wzruszający hołd przemówił do wielu zmagających się z żalem.

„Zajęło mi kilka prób, aby zrobić to dobrze… a ostateczny rezultat jest taki, jak widzisz… To było tak bliskie sercu, jak tylko mogłem to zdobyć” – powiedział Jackson.

„Mam tylko nadzieję, że kiedy to zrobiłem, zerkała przez chmury i była w stanie to zobaczyć” – dodał.

Z pewnością miłość Jacksona do ciotki rozprzestrzeniła się już na cały świat.

Farmer z Australii wyraził swój żal i miłość po śmierci ciotki ze stadem owiec tworzących serce.

Czytaj: Lech Poznań otworzył piłkarską sekcję kobiecą

wad

Brak postów do wyświetlenia