Rosyjski biznesmen zbudował bajkowy zamek na środku jeziora

0
233
Chateau Erken. Źródło: Twitter

Chateau Erken w Federacji Rosyjskiej wygląda jak wyjątkowo dobrze zachowany średniowieczny zamek, ale w rzeczywistości ten cud architektury ma niewiele ponad dekadę.

Położony w zdominowanej przez winnice wsi Kabardo-Bałkaria, Chateau Erken jest atrakcją turystyczną inną niż wszystkie w Rosji. Nie tylko naśladuje forteczny wygląd europejskich średniowiecznych zamków, ale równie imponująca jest jego lokalizacja w środku sztucznego jeziora pełnego ryb i dzikiego ptactwa. Ludzie z całego kraju przyjeżdżają do tego wiejskiego obszaru w południowej Rosji, aby osobiście zobaczyć Chateau Erken.

Zdjęcia i filmy z tego niesamowitego zamku od lat krążą w mediach społecznościowych, ale niektórzy nadal nie mogą uwierzyć, że istnieje i że został zbudowany nie przez króla, ale przez legendarnego biznesmena.

Czytaj: Ten bajkowy zamek jest hotelem w Chinach

Nazwa „Tembulat Erkenov” jest synonimem przemysłu winiarskiego wsi Kabardo-Bałkarii. Erkenov po ukończeniu Wydziału Rolniczego został wysłany do pracy w komunistycznym kolektywie, ale szybko awansował i ostatecznie został wiceprzewodniczącym rządu Kabardo-Bałkarii. Później założył własną winnicę Chateau Erken, uznawaną za jedną z najlepszych w Rosji.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zainspirowany zamkami, które odwiedził podczas wielu podróży po Europie, Erkenov postanowił zbudować swój własny średniowieczny zamek; nie tylko replikę na małą skalę, ale prawdziwy zamek naturalnej wielkości. A jeśli wierzyć źródłom, to architektoniczne cudo zostało ukończone już po dwóch latach, w 2010 roku.

Dziś główna działalność Chateau Erken znajduje się wewnątrz tego wspaniałego zamku, ale miejsce to służy również jako lokalna atrakcja turystyczna. Ci, którzy chcą zobaczyć wnętrze tego miejsca, muszą zapłacić za wycieczkę, ale jest też wiele do zobaczenia z zewnątrz, biorąc pod uwagę, że zamek znajduje się pośrodku sztucznego jeziora zamieszkanego przez ryby i dzikie ptactwo.

Czytaj: Ławka z przebojami Wodeckiego pod Wawelem

Tembulat Erkenov zmarł w 2017 roku, pozostawiając syna do zajmowania się sprawami Chateau Erken. Zbudowany przez niego pięciopiętrowy zamek pozostaje również świadectwem pracy jego życia.

Twitter
Twitter
Twitter
Twitter

wad

Brak postów do wyświetlenia