Rowerzyści zbudowali bambusowe szkielety samochodów

0
496

Aktywiści rowerowi zbudowali bambusowe szkielety samochodów, aby zademonstrować przestrzeń zajmowaną przez pojedyncze samochody na drodze.

Kilku łotewskich kolarzy należących do społeczności Let’s Bike It wyraziło sprytne i kreatywne oświadczenie na temat samochodów. Utworzyli oni wizualne przypomnienie przestrzeni zajmowanej przez samochody na drodze.

Aby to dosadnie zobrazować aktywiści wyprodukowali bambusowe szkielety w kształcie prawdziwych samochodów i zamontowali je na swoich rowerach. Aktywiści następnie kilka godzin jeździli po ulicach Rygi, aby podkreślić absurdalność używania dużego samochodu do przewożenia jednej osoby oraz żeby zademonstrować ilość miejsca, które samochody zajmują na drodze.

Bambusowe samochody powstały w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności, trwającej kampanii, która bada zrównoważoną mobilność w miastach i całej Europie.

Ten efektowny wizualnie obrazek nie tylko pokazuje różnice wielkości między samochodem a rowerzystą, ale przypomina ludziom, ile więcej rowerów może pomieścić się na drodze; być może zainspiruje to właścicieli pojazdów do jazdy na rowerach podczas następnej drogi do pracy.

Czytaj: Mężczyzna jeździł 9 godzin rowerem, aby stworzyć wizerunek renifera w aplikacji fitness

Źródło: designboom.com

Czytaj: MILIONY ROWERÓW W IDEALNYM STANIE NA WYSYPISKU