Rzeźba całujących się masek na twarz bada idee intymności w czasie pandemii

0
447

Mieszkający w Hongkongu artysta Johnson Tsang jest znany ze swojej zdumiewającej zdolności przetwarzania gliny w wykwintne porcelanowe rzeźby. Zainspirowany otaczającym go światem Tsang uwzględnił konsekwencje koronawirusa w swojej najnowszej pracy, zatytułowanej Still in One Piece III. W delikatnej rzeźbie dwie twarze – ciasno zakryte maskami – całują się.

Koncentrując się na szczegółach ludzkiej twarzy zakrytej maskami, Tsang zwraca uwagę na przemianę w sposobie interakcji ludzi podczas COVID-19. Widok całujących się postaci w masce jest drażniący, ponieważ społeczeństwo przez cały rok było uwarunkowane do utrzymywania fizycznego dystansu. Ale jednocześnie ten gest jest wzruszający. Przypomina, że nawet przy potrzebie rozłąki możemy nadal cieszyć się chwilami bliskości.

Emocjonalny wpływ rzeźby nie jest niczym niezwykłym, jeśli weźmie się pod uwagę dorobek Tsanga. Ta konkretna rzeźba, wykonana z cienkiej warstwy porcelany, budzi wiele różnych uczuć. Delikatna, ale dynamiczna, wysyła mocną wiadomość o obecnym stanie świata.

Czytaj: Polka tworzy piękne rzeźby z brązu!

„Na początku maja, podczas medytacji, pomysł ten pojawił się w mojej głowie znikąd. Pomysły przychodziły mi w ten sposób bardzo często. Wiele moich prac powstało z pomysłów, które pojawiły się podczas medytacji”, mówi Tsang dla My Modern Met.

„Mam silne poczucie, że te kreatywne pomysły nie wyszły ode mnie. Ale uważam, że musi być dobry powód, dla którego to do mnie przyszło. Może tylko dlatego, że potrafię zrealizować te wspaniałe pomysły i pokazać je właściwym osobom. Z tego powodu sam nie chcę tego interpretować. Myślę, że każdy, kto widzi moje prace, ma prawo zinterpretować je na swój sposób, zgodnie z własnymi odczuciami”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Przyjrzyj się bliżej niesamowicie poruszającej się i aktualnej rzeźbie porcelanowej Johnsona Tsanga.

Johnson Tsang: Strona internetowa | Facebook | Instagram | Behance

Czytaj: Problem dzisiejszych ludzi ukazany za pomocą rzeźby.