Rzeźby Olgi Ziemskiej z naturalnych przedmiotów

0
338

„Bezruch w ruchu” – cykl ludzkich rzeźb Olgi Ziemskiej wykonanych z przedmiotów znalezionych w przyrodzie.

Olga Ziemska to polsko-amerykańska rzeźbiarka i artystka publiczna, która tworzy rzeźby i instalacje artystyczne z wykorzystaniem różnych naturalnych przedmiotów.

W jednym ze swoich projektów, zatytułowanym Bezruch w ruchu: seria Matka, artystka tworzy piękne rzeźby kobiet z gałęzi drzew, a rezultaty są absolutnie zapierające dech w piersiach.

Artystka mówi, że pomysł rozpoczęcia projektu przyszedł jej do głowy podczas podróży do Polski w 2003 roku. Pierwszą rzeźbę stworzyła podczas rezydencji w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, później zdecydowała się kontynuować tworzenie figur.

Więcej informacji: Olga Ziemska | Facebook | Instagram

Polsko-amerykańska rzeźbiarka Olga Ziemska tworzy wspaniałe rzeźby z wykorzystaniem naturalnych przedmiotów.

Olga jest obecnie zainteresowana pomysłem, w jaki sposób środowisko naturalne, rodzime materiały użyte do wykonania każdej z jej rzeźb wpłyną na wygląd i ton każdego dzieła.

Czytaj: Hipnotyzujące rzeźby kinetyczne, które poruszają się wraz z wiatrem

Przez lata Olga tworzyła rzeźby na całym świecie, między innymi w Rumunii i Korei, i zawsze stara się wykorzystywać materiały pochodzące z tego kraju.

„Myślę, że środowisko naturalne i materiały danego kraju czy obszaru odbijają się w pracy i mogą rzucić światło na to, jak nasze naturalne otoczenie wpływa na nas i pomaga nam w tworzeniu naszej kultury i tożsamości” – mówi artystka. „Może to wskazywać na to, jakie jest nasze środowisko i czyni nas tym, kim jesteśmy”.

Czytaj: Konkurs na pomnik Żołnierzy Wyklętych rozstrzygnięty

„Otaczający mnie świat oferuje wszystkie materiały, elementy i warunki, których potrzebuję do tworzenia pracy i inspiracji” – mówi Olga. „Myślę, że zwracanie uwagi, pozostanie otwartym oraz dociekliwa perspektywa, która jest pełna podziwu dla otaczającego nas świata, jest kluczem do kreatywności i procesu twórczego”.

Olga mówi, że jest niekończącym się obserwatorem. „Często jestem osobą z zewnątrz zaglądającą do środka, pozostawioną, by po cichu zajrzeć do otaczającego mnie świata, z wrażliwym spojrzeniem na momenty, w których powstają ciekawe i nowo odkryte połączenia i pojawiają się nowe pomysły” – mówi artystka.

Olga dodaje, że jej rolą jako artystki jest jak najczęstsze oglądanie tych chwil, rozpoznawanie ich i syntetyzowanie w fizyczną lub dającą się obserwować formę. „Proces tworzenia sam w sobie jest głęboko inspirujący” – mówi artystka.

Zobacz więcej niesamowitych prac Olgi poniżej.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org