Sahara pokryta jest błyszczącymi kryształkami lodu

0
348
Źródło: Karim Bouchetata/Twitter

Lód i pustynia to dwa słowa, które idą w parze jak olej i woda. Wydają się sprzeczne; zwłaszcza Sahara, największa i najgorętsza pustynia na Ziemi znana z niegościnnego klimatu. Wyobraź sobie więc, jak magicznie wygląda, gdy piasek mieni się kryształkami lodu, tak jak to miało miejsce w połowie stycznia 2021 roku.

Mroźna Sahara to rzadki widok. W rzeczywistości to niedawne zdarzenie było dopiero czwartym w ciągu 42 lat, kiedy pojawił się na pustyni lód. Kiedy to się stało, nie trwało to długo.

Na szczęście fotograf Karim Bouchetata był tam, aby tym razem uchwycić ten cudowny widok. Mieszanie się lodu i czerwonego piasku – szczególnie w falistych zaspach – to zarówno piękny, jak i czarujący widok w miejscu najbardziej znanym z niezwykle wysokich temperatur, które utrzymują się przez miesiące.

Czytaj: Krater na pustyni znany jako „Wrota do piekeł” płonie od ponad 50 lat

Bouchetata zrobił zdjęcia i nagrał wideo poza miastem Ain Sefra w północno-zachodniej Algierii, niedaleko granicy z Marokiem. Znajduje się około 304 metry nad poziomem morza i jest pośród gór Atlas, co oznacza, że śnieg jest możliwy.

I choć jest to rzeczywiście rzadkie, te kawałki lodu to nic w porównaniu z opadami śniegu z grudnia 2016 i stycznia 2018 roku, podczas których w niektórych miejscach spadło ponad pół metra. Wcześniej Sahara nie widziała śniegu ani lodu od 1979 roku!

johannesfloe.com – Art to remember

Fotograf Karim Bouchetata wykonał te urocze zdjęcia kryształków lodu rozrzuconych po Saharze.

Twitter

Karim Bouchetata: Twitter

Czytaj: Huacachina – to nie fotomontaż, to najsłynniejsza oaza Ameryki Południowej!

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org