Samotny mężczyzna adoptował dziewczynkę z zespołem Downa, odrzuconą przez 20 rodzin

0
2750

Dzieci z zespołem Downa nie mają łatwego życia. Nadal są traktowani przez społeczeństwo jako ci gorsi. A tak naprawdę te dzieci to bardzo szczere i delikatne osoby, które także mają uczuci, chcą być kochane i potrzebują miłości, jak każdy z nas.

Los malutkiej Alby z Włoch, dziewczynki z zespołem Downa był ciężki ud urodzenia. Biologiczna matka ją porzuciła i dziewczynka czekała na rodzinę, która ją przyjmie, zaakceptuje i pokocha. Niestety, to też nie było łatwe. 20 potencjalnych rodzin adopcyjnych odrzuciło dziewczynkę.

Bardzo trudne początki

Mała Alba już na początku swojego życia musiała przejść trudną drogę pełną zakrętów. Historia jej ciężkiej drogi rozprzestrzeniła się w sieci w ekspresowym tempie z kilku powodów. Przede wszystkim przez fakt, że ośrodki adopcyjne nie umożliwiają adopcji osobom samotnym, zwłaszcza osobom homoseksualnym.

Ośrodek adopcyjny w końcu zrobił wyjątek i jak zobaczycie na poniższych zdjęciach, było to bardzo dobre rozwiązanie. Dziewczynka ma teraz kochającego ojca i jest bardzo szczęśliwa.

zdjęcie: instagram.com

Żadne nie miało szans, razem wygrali tę walkę

We Włoszech, zresztą jak w wielu krajach na świecie, adopcja przez homoseksualistów i osoby samotne to bardzo długa droga przez mękę.
41-letni Luca Trapanese wszystkie etapy adopcji opisał nawet w swojej książce, każdą przeszkodę, którą musiał pokonać, aby zostać ojcem Alby, a było ich naprawdę dużo.

Mężczyzna wyjaśnił również, że jego przypadek jest bardzo wyjątkowy, ponieważ „niszczy stereotypy na temat ojcostwa, religii i rodziny”.

Luke adoptował Albę w 2017 roku, kiedy miała zaledwie 13 dni. Przez te kilkanaście dni aż 20 rodzin odmówiło jej adopcji.

zdjęcie: instagram.com

Historia ze szczęśliwym zakończeniem

Luca pracował w wielu ośrodkach opieki nad osobami o specjalnych potrzebach i zawsze marzył o zostaniu ojcem. Z racji jego orientacji seksualnej wiedział, że nie wchodzi w grę związek z kobietą, która urodzi mu dziecko.

Teraz zarówno Alba jak i Luca cieszą się z życia, które mają. Luca jest szczęśliwy, że ma wspaniałą córkę, a Alba uwielbia swojego tatusia. Dzięki temu mężczyźnie ta słodka, kochana, malutka dziewczynka ma przed sobą dobrą przyszłość.

Pomimo tego, że w wielu krajach osoby homoseksualne są nieakceptowane przez większą część społeczeństwa, internauci z całego świata życzą tej dwójce wszystkiego, co najlepsze. Trzeba przyznać, że tata i córka stworzyli dla siebie piękną rodzinę. Miłość jest widoczna gołym okiem.

Może czas najwyższy zrobić rewolucję w prawie i umożliwić adopcję przez osoby homoseksualne? Podziel się swoją opinią na ten temat w komentarzu.

Czytaj: Chłopak z zespołem Downa wskoczył do wody, by ratować tonące dzieci. Inni stali i się gapili.

zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
View this post on Instagram

??? #alba #padre #paternità #storie

A post shared by trapaluca (@trapaluca) on

Źródło i zdjęcia: instagram.com/trapaluca

Czytaj: Tancerze sfotografowani na ulicach Nowego Jorku wyglądają jak z innego świata!