Siła polskich warzyw na zdrowe serce

0
184
Choroby serca nie będą nam straszne, gdy w diecie nie zabraknie tego warzywa. (zdjęcie: pixabay)

Choroby sercowo-naczyniowe są największym zabójcą na świecie i można im zapobiegać, stosując odpowiedni styl życia i dietę.

Według licznych badań dieta bogata w błonnik, nienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze może pomóc chronić serce. Spożywanie zbilansowanej diety, która obejmuje produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, owoce i warzywa, chude białko i zdrowe tłuszcze, może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Czytaj: Nie mają prawie w ogóle kalorii, są bombą witamin!

Gdy pogoda zaczyna się ocieplać, wiosna i lato przynoszą na rynek różnorodne nowe warzywa. Po zimie zdominowanej przez warzywa korzeniowe, konsumenci mogą spodziewać się pierwszych rodzimych rzodkiewek, marchwi i pomidorów pod koniec marca. Chociaż pogoda w tym okresie może być nieprzewidywalna, warzywa te są uprawiane pod osłonami, aby zapewnić ich dostępność.

Smaczne pomidory mogą zapobiegać chorobom serca

Pomidory są idealne do chrupania na surowo. Dzięki niskiej zawartości energii, warzywa te zapewniają uczucie sytości dzięki zawartości błonnika, co czyni je idealnym wyborem do kontrolowania masy ciała. Badania wykazały również, że spożywanie tych warzyw, surowych, gotowanych lub pieczonych, pomaga normalizować metabolizm węglowodanów. Zmniejsza również ryzyko chorób układu krążenia.

Rozwiązanie problemów sercowo-naczyniowych może być tak proste, jak dodanie pomidorów do diety. Dzięki postępowi w uprawie dzisiejsze pomidory są soczyste i smaczne, mają delikatną skórkę. To warzywo ma również poncz odżywczy, zawiera korzystne związki, a także potas. Tak więc, jeśli szukasz smacznego i zdrowego sposobu na zmniejszenie ryzyka problemów z sercem, pomidory mogą być odpowiedzią.

CZYTAJ NA F7.PL – Oficjalnie. Powstanie 5. część „Shreka”

Moc polskich warzyw

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej (ZPPRP) zainicjowało akcję „Moc Polskich Warzyw”.

Udział w akcji biorą również: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski. Akcja jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Kampania „Moc Polskich Warzyw” stawia na promocję sezonowych, lokalnych warzyw, uprawianych w polskich gospodarstwach. Dieta sezonowa, uwzględniająca szerokie portfolio polskich warzyw oznacza zdrowe i pyszne posiłki każdego dnia, przez cały rok, także w postaci przetworów i kiszonek.

Warzywa uprawiane w Polsce są dostępne przez cały rok, dzięki najlepszym, rozwiniętym technologicznie metodom produkcji. Wybierając polski produkt konsument ma pewność, że otrzymuje najwyższą jakość w przystępnej cenie, dodatkowo wspierając ciężko pracujących rolników i producentów.

wad

Brak postów do wyświetlenia