Skąd wiadomo, że Twój biustonosz jest za mały? Oto 6 znaków

0
302
Jak rozpoznać źle dobrany biustonosz? Zdjęcie: pl.freepik.com

Wydaje się to całkiem proste, prawda? Albo Twój stanik dobrze na Tobie leży i ci pasuje, albo nie. Byłoby fajnie, gdyby to było takie proste, ale wybór odpowiedniego rozmiaru biustonosza to coś więcej, niż mogłoby się wydawać.

Większość kobiet prawdopodobnie nie myśli o tym zbyt wiele i nie poświęca niezbędnego czasu, aby wybrać biustonosz, który naprawdę pasuje, jest wygodny i nie powoduje bólu i dyskomfortu.

Nie da się oszacować, ile kobiet na świecie nosi niepasujący stanik, ale można śmiało powiedzieć, że ta ilość byłaby imponująca. Te sześć wskazówek może oznaczać, że najwyższy czas, abyś poważnie podeszła do biustonosza, który naprawdę do Ciebie pasuje.

1. Odstające fiszbiny

Biustonosze z fiszbinami są dość popularne, ale kobiety, które noszą źle dopasowane biustonosze, są prawdopodobnie jeszcze liczniejsze. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy fiszbiny nie są odpowiednio dopasowane, jest sprawdzenie ich ułożenia.

Jeśli fiszbiny nie przylegają do ciała i unoszą się nawet trochę nad powierzchnią skóry, jest całkiem prawdopodobne, że wybrałaś za mały stanik. Nigdy nie powinno być żadnych przerw między drutami a ścianą klatki piersiowej, nawet gdy podnosisz ręce nad głowę.

Przy zakupie nowego stanika zawsze zwróć  uwagę, jak fiszbiny przylegają do ciała pomiędzy piersiami i bezpośrednio pod nimi. Zwróć uwagę, czy pierś nie wybrzusza się ponad miseczką, a fiszbina nie napiera na pierś, lecz przylega do ciała z boku piersi. Tył biustonosza powinien leżeć na tym samym poziomie, co przód.

2. Wybranie za małych miseczek i za dużego rozmiaru pod biustem

Zapięcie z tyłu jest tą częścią biustonosza, która chyba najbardziej znosi stres i ważne, aby była wytrzymała, mocna i wygodna. Powinno być również stabilne. Innymi słowy, jeśli tył stanika ma tendencję do „podjeżdżania” po plecach, ten stanik jest prawdopodobnie dla Ciebie za mały.

Istnieje również możliwość, że jest to spowodowane zbyt ciasnym dopasowaniem pasków naramiennych. W takim przypadku naprawa jest prosta i niedroga: po prostu trochę poluzuj pasek. Większość wsparcia, jakie zapewnia stanik, zapewnia zapięcie z tyłu, a nie ramiączka, więc nie popełnij błędu, myśląc, że ramiączka muszą być zaciśnięte, gdy Twój stanik nie wydaje się dobrze podtrzymywać jak powinno.

Czytaj: 15-letnie badanie wykazało, że biustonosze są całkowicie bezużyteczne

3. Ból

Niewiele problemów związanych z biustonoszem przyciągnie Twoją uwagę szybciej niż ból. Istnieje wiele powodów, dla których biustonosz może sprawiać użytkowniczce ból, a wybór niewłaściwego rozmiaru z pewnością jest jednym z nich. Ból w miejscu, w którym stanik styka się z Twoim ciałem, może oznaczać, że jest on dla Ciebie za mały. Możliwe też, że wybrałaś styl, który po prostu nie pasuje do Twojego rozmiaru i kształtu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

pl.freepik.com

4. „Wylewające się” piersi

Zbyt duża część Twojego wyposażenia wylewa się na górę, wymyka się po bokach i opuszcza dół, co jest niewątpliwą wskazówką, że nosisz stanik, który jest dla Ciebie po prostu za mały.

Każda pierś powinna w pełni i wygodnie mieścić się w miseczce, nie odsłaniając zbyt dużo. Powinna również istnieć wygodna odległość między piersiami bez tworzenia dziwnego efektu. W większości przypadków tego rodzaju problemy można rozwiązać po prostu wybierając rozmiar miseczki, który jest o jeden rozmiar większy. Nie jest mądre myśleć, że Twój rozmiar miseczki zawsze będzie taki sam. Rzeczy się zmieniają z powodu wahań wagi i starzenia. Przy zakupie biustonosza zawsze warto zabrać ze sobą koszulkę. Często trudno powiedzieć, jak dobrze wygląda na Tobie stanik, nie sprawdzając, jak wygląda pod ubraniem, a T-shirt jest idealnym elementem garderoby do tego testu.

Czytaj: Coś dla pasjonatów zieleni: Startuje Akademia Zielony Poznań

5. Wybrzuszenie z tyłu

Może nie jest to miejsce, w którym można by się spodziewać objawów zbyt małego stanika, ale dodatkowe obciążenie pasa obwodu biustonosza (z tyłu) i ramiączek może powodować nieestetyczne wybrzuszenia tłuszczu na plecach.

Bardzo prawdopodobne, że temu nieprzyjemnemu objawowi towarzyszyć będzie spory dyskomfort, który może sprawić, że noszenie stanika przez kilka godzin wydaje się wiecznością. Są chwile, w których niewielkie wybrzuszenie pleców nie jest spowodowane przez źle dopasowany stanik i często można temu zaradzić wybierając biustonosz z szerszym paskiem, który zmniejszy wybrzuszenie i prawdopodobnie poprawi również komfort.

6. Czerwone ślady

Czerwone ślady pozostawione na ramionach, gdzie zwykle są ramiączka, mogą oznaczać, że zbyt mocno polegasz na ramiączkach, aby zapewnić wsparcie, a niewystarczająco na pasie obwodu biustonosza (tył), który jest lepiej zaprojektowany, aby dostosować się do obciążenia.

To kolejny przypadek, który może wynikać z niewłaściwego dopasowania ramiączek, zmuszającego je do zapewnienia większego wsparcia niż było to zamierzone. Spróbuj trochę poluzować ramiączka, a jeśli to nie pomoże, możesz znaleźć ulgę wybierając większy rozmiar stanika.

W dobrze dobranym staniku główny ciężar piersi opiera się na miseczkach i opiętym wokół ciała pasie biustonosza, a nie „wisi” na ramiączkach.