Skandynawska sauna

0
494

Skandynawska sauna to wysokiej jakości sauna mobilna stworzona i zaprojektowana dla entuzjastów wygrzewania ciał, zwłaszcza zimą, którzy chcą się doskonale poczuć i podziwiać piękną naturę.

Sauny mobilne łączą wygodę i mobilność w eleganckiej, stylowej obudowie.

Sauny skandynawskie zostały zaprojektowane przez szwedzkiego architekta Jakoba Gate’a, a zbudowane przez rodzinnego producenta saun, który ma ponad 15 lat doświadczenia w projektowaniu ponad 1300 saun na zamówienie.

Zdjęcie: www.scandinaviansauna.dk

Sauna skandynawska zbudowana jest z wysokiej jakości drewna: zewnętrzna obudowa jest wykonana z modrzewia poddanego obróbce ogniowej, a wewnętrzna obudowa ze świerku skandynawskiego.

Stylowe i minimalistyczne meble do sauny wykonane są z lekkiego drewna Aspen, które są miękkie, chłodne i wygodne do siedzenia.

Zdjęcie: www.scandinaviansauna.dk

Szklane drzwi oddzielające pomieszczenie sauny od garderoby i wygodna wysokość głowy zapewniają wrażenie większej przestrzeni.

Skandynawska sauna może pomieścić od 8 do 10 osób. Gdy zajdzie słońce jest możliwość łatwej regulacji atmosferycznego światła L.E.D za pomocą prostego panelu dotykowego.

Zdjęcie: www.scandinaviansauna.dk

Szklane drzwi dzielą wnętrze na przebieralnię i główną saunę, w której wysokiej jakości fiński piec Harvia ogrzewa pomieszczenie. Naczynie z ziołami nad kamieniami z pieca uwalnia przyjemny zapach, który relaksuje umysł i ciało.

Zdjęcie: www.scandinaviansauna.dk

Sauna skandynawska może znajdować się w lesie, nad morzem lub w dowolnym miejscu bez pozwolenia na budowę. Gdziekolwiek zdecydujesz się postawić saunę, duże panoramiczne okno stanowi doskonałą okazję do podziwiania otaczającej przyrody.

Zdjęcie: www.scandinaviansauna.dk

Dostawa jest dostępna na wszystkie duńskie adresy w ciągu 6-8 tygodni od momentu zamówienia.

„Mieliśmy wyjątkową przyjemność korzystania z sauny skandynawskiej zarówno przed, jak i po zimnej kąpieli w morzu. Jest kompletna, dużo miejsca do przebierania się i bardzo miło jest siedzieć w przestronnej saunie z przytulnym światłem wokół ścian, a jednocześnie patrzeć na przyrodę na zewnątrz przez panoramiczne okno. Bardzo pozytywne i wyjątkowe doświadczenie, które możemy gorąco polecić” – napisała internautka Susanne.

Czytaj: Sucha sauna – ta forma relaksu ma wiele właściwości prozdrowotnych!

Zdjęcie: www.scandinaviansauna.dk

Sauna to samo zdrowie

W fińskim badaniu zbadano związek między śmiertelnością a wizytami w saunie. W badaniu wzięło udział 2315 fińskich mężczyzn w wieku od 42 do 60 lat. Badacze porównali częstotliwość i czas trwania męskich wizyt w saunie z nagłą śmiercią sercową, skurczami serca, zatrzymaniem akcji serca i śmiertelnością z powodu chorób serca.

Mężczyźni byli rekrutowani między 1984 a 1989 rokiem, a następnie bacznie obserwowani do 2011 roku. Średnio mężczyźni chodzili do sauny 1-2 razy w tygodniu na 14,2 minuty.

Badanie wykazało, że korzystanie z sauny wiązało się z natychmiastowymi korzyściami zdrowotnymi, takimi jak mniej zgonów z powodu zawałów serca i udarów mózgu.

Mężczyźni, którzy chodzili do sauny dwa lub trzy razy w tygodniu, byli o 23% mniej narażeni na śmierć z powodu chorób serca, zakrzepów krwi lub chorób sercowo-naczyniowych. Z kolei mężczyźni, którzy chodzili do sauny od 4 do 7 razy w tygodniu, mieli jeszcze większe korzyści zdrowotne; mieli o 48% mniejsze ryzyko śmierci z powodu chorób serca w porównaniu z mężczyznami, którzy chodzili do sauny tylko raz w tygodniu.

Czytaj: HOTEL W LONDYNIE OFERUJE POKOJE PEŁNE ROŚLIN DONICZKOWYCH, KTÓRE POMOGĄ LUDZIOM POŁĄCZYĆ SIĘ Z NATURĄ