Słynny terapeuta wymienił najczęstsze powody, dla których niektóre kobiety zdradzają

0
392
Istnieje wiele przyczyn niewierności.

Często mówi się, że niewierni są głównie mężczyźni, ale to nie jest prawda. Obie płci są bardzo podobne, jeśli chodzi o niewierność. Kobiety są niewierne prawie tak często jak mężczyźni.

Mówiąc bądź myśląc o niewierności, pojawi nam się w głowie obraz, że to mężczyzna zdradza kobietę. Wciąż istnieje ewolucyjne uprzedzenie, że niewierność jest popełniana przede wszystkim przez mężczyzn, podczas gdy kobiety są wierne w związkach. A skoro mężczyzna zdradza, to z kim zdradza? Tylko z samotnymi kobietami?

Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety zdradzają. W dzisiejszych czasach trudno jest założyć, że tylko partner zdradza, a partnerka jest bez skazy.

Prosta prawda jest taka, że w przybliżeniu tyle samo zamężnych, heteroseksualnych kobiet oszukuje, co zamężnych, heteroseksualnych mężczyzn. Badania sugerują, że od 10 do 20 procent mężczyzn i kobiet w małżeństwach lub innych zaangażowanych (monogamicznych) związkach będzie aktywnie angażować się w aktywność seksualną poza pierwotnym związkiem.

Liczby te są zaniżone z dużym marginesem, dzięki zaprzeczeniu i zamieszaniu na temat tego, co stanowi niewierność w erze cyfrowej. Na przykład: zdradzasz, jeśli oglądasz porno? Zdradzasz, jeśli flirtujesz w mediach społecznościowych? Zdradzasz, jeśli masz gdzieś profil, który regularnie sprawdzasz i piszesz z obcymi osobami?

Czytaj: W 2050 roku częściej będziemy w związkach z robotami niż ludźmi

Czas spojrzeć na kobiecą niewierność. Dlaczego kobiety zdradzają?

Powody niewierności kobiet

Seksuolog kliniczny i psychoterapeuta Robert Weiss, który specjalizuje się w niewierności i seksie w erze cyfrowej (i ma siedem książek o relacjach ), zastanawiał się, dlaczego niektóre kobiety zdradzają. I doszedł do następujących siedmiu powodów:

? Kobiety czują się niedoceniane, odrzucane lub ignorowane. Partner traktuje je bardziej jak sprzątaczkę lub gospodynię niż jak żonę lub dziewczynę, dlatego kobiety uciekają w ramiona innych mężczyzn, aby utwierdzić się w przekonaniu, że są cudownymi kobietami i faceci szaleją na ich widok.

? Kobiety pragną intymności. A często jest tak, że brakuje im intymności ze strony partnerów. I nie chodzi tylko o aktywność seksualną. Chodzi o wspólne spędzanie czasu, dzielenie się uczuciami, wspólna zabawa, rozmowa, wspólne budowanie domu i życia towarzyskiego, itp.). Jeśli kobiety nie czują tego rodzaju połączenia ze swoim partnerem, mogą tego szukać gdzie indziej, u kogoś innego.

? Są przytłoczone potrzebami innych. Ostatnie badania na temat kobiet, które zdradzają, wskazują, że wiele kobiet, pomimo stwierdzenia, że bardzo kochają małżonka, dom, pracę i życie, i tak zdradzają. Kobiety te często opisują uczucie słabego wsparcia i przytłoczenia, że muszą być wszystkim dla wszystkich przez cały czas, że w końcu szukają seksu pozamałżeńskiego jako formy spełnienia życia.

? Są samotne. Kobiety mogą doświadczać samotności w związku z wielu powodów. Może ich małżonek pracuje od rana do wieczora lub regularnie podróżuje w interesach, a może ich małżonek jest emocjonalnie niedostępny. Bez względu na przyczynę czują się samotne i szukają połączenia poprzez niewierność, aby wypełnić pustkę.

? Oczekują zbyt wiele od związku, swojego mężczyzny. Niektóre kobiety mają nieuzasadnione oczekiwania co do tego, co powinien zapewnić ich partner i związek. Oczekują, że mężczyzna zaspokoi każdą potrzebę 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, a kiedy tak się nie stanie, ciągłą uwagę i opiekę odnajdują u innego mężczyzny.

? Reagują na traumę i znęcanie się w młodym wieku lub odtwarzają ją ponownie. Czasami kobiety, które doświadczyły głębokiej traumy w młodym wieku (lub jako osoba dorosła), zwłaszcza traumy seksualnej, ponownie odtworzą tę traumę, próbując ją opanować lub kontrolować.

? Nie mają wystarczająco satysfakcjonującego seksu w domu. Istnieje nieporozumienie społeczne, że tylko mężczyźni lubią seks. Wiele kobiet również lubi seks, a jeśli nie dostają go w domu lub nie jest to dla nich przyjemne z jakiegokolwiek powodu, szukają go gdzie indziej.

Zdradzony mężczyzna cierpi tak samo mocno jak zdradzona kobieta. Ukrywanie tajemnic, zwłaszcza tajemnic seksualnych (zdrada), niszczy zaufanie w związku i jest niezwykle bolesne bez względu na płeć. Zdrada to poważne naruszenie zaufania między partnerami, zagrożenie dla relacji i ból emocjonalny – zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety.

Czytaj: WIZYTA W PORTUGALSKIEJ WINNICY? ZAMIESZKAJ W BECZCE DO WINA!