Spragniona wiewiórka liże kostkę lody podczas fali upałów

0
250

Ekstremalna fala upałów na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku spowodowała rekordowe temperatury przekraczające 37°C.

Ludzie starają się radzić sobie najlepiej, jak potrafią, czy to przez wiatraki w pomieszczeniu, czy kąpiel w basenach.

Jednak lokalna przyroda (zwłaszcza zwierzęta w futrach) walczą z upałem. Dlatego Joe Rojas-Burke, naukowiec z instytutu badawczego OHSU Knight Cancer Institute w Portland, stara się pomóc biednym zwierzętom. Niedawno zaproponował spragnionej wiewiórce kostkę lodu, aby mogła skosztować zimnego napoju.

Czytaj: Fotograf czekał wiele godzin, aby wykonać niesamowite zdjęcia wiewiórce z orzechem

Rojas-Burke postawił kostkę lodu na ogrodzeniu i cofnął się, aby pozwolić wiewiórce zbliżyć się do niej. Opublikował wideo z tej chwili na Twitterze, ujawniając, jak bardzo urocze stworzenie cieszy się zimnym napojem.

Wiewiórka jest wyraźnie wdzięczna za kostkę lodu i jest tak zajęta lizaniem jej, że wydaje się, że nie przeszkadza jej nawet to, że jest filmowana przez Rojas-Burke.

Rojas-Burke również uzupełniał wodę w kąpieli dla ptaków dwa razy dziennie, aby ptaki i pszczoły z sąsiedztwa mogły pozostać nawodnione. Jeśli chodzi o jego królika, to pozostaje bezpieczny w środku, chłodząc się obok dmuchającego wentylatora.

Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania jest również gorąco, możesz pomóc lokalnej przyrodzie, zostawiając miski ze świeżą, czystą wodą w zacienionych miejscach. Pamiętaj, aby zostawić pojemnik w miejscu, w którym zwierzęta są chronione przed drapieżnikami, na przykład w pobliżu krzaków lub krzewów.

Zobacz, jak wiewiórka delektuje się kostką lodu podczas rekordowej fali upałów w Portland.

Ważne jest również, aby zagwarantować wodę dla pszczół i innych dzikich zwierząt.

Joe Rojas-Burke: Strona internetowa | Twitter

johannesfloe.com – Art to remember