Sprawdź, dlaczego powinnaś umieścić ziemniaka w swoim bucie

0
887
Poznaj trik ułatwiający życie.

Włóż ziemniaka do swojego buta i poczuj się bardziej komfortowo! To przyniesie ulgę Twoim stopom.

To takie dołujące, jak wracasz szczęśliwa do domu z nową parą butów i nagle okazuje się, że buty, które kupiłaś są ciut za ciasne. W sklepie wydawało ci się, że pasują idealnie, ale po kilku minutach chodzenia w domu, Twoje palce i pięty wzywają pomocy. Tylko nie to! Co teraz? Nie ma mowy o tym, że odłożysz nowe buty na bok. Nie wyobrażasz sobie też sytuacji, że będziesz w nich chodzić na siłę. To sprawi ci wiele niepotrzebnego cierpienia. Na szczęście wiemy, jak wyjść dobrze z tej sytuacji i jak temu zaradzić.

Możesz rozciągnąć swoje obuwie, przy pomocy ziemniaków.

Uwieranie

Niestety, to często się zdarza. Sama mam ten problem prawie za każdym razem, gdy kupuję nowy buty, zwłaszcza skórzane. W sklepie wydaje ci się, że buty pasują idealnie, a nawet, jak są ciut za ciasne, to pani sprzedawczyni zapewnia, że buty się z czasem rozciągną. Jednam zanim się tak stanie, czeka Cię bolesna przeprawa aż do krwi. Co trzeba zrobić? Dwie najczęściej przychodzące do głowy opcje to: zabranie butów do szewca, by je rozciągnął lub zagryzienie ust i przecierpienie tej męki. To są dwie oczywiste opcje, prawda? Skorzystaj z trzeciej opcji i po prostu użyj dwóch ziemniaków!

Czytaj: Ziemniaki warto jeść, bo nie tuczą, tylko leczą!

Rozciąganie

Aby prawidłowo rozciągnąć obuwie ważną rolę odgrywają dwa czynniki: wypełnienie i wilgoć. Część ludzi wypycha buty mokrymi gazetami, ale to nie zawsze pomaga. Ziemniaki są zdecydowanie twardsze i nie zmniejszą swojej objętości, gdy but będzie bardzo ciasny. Dodatkowo, zdecydowana większość ludzi posiada w domu ziemniaki. Dlaczego by ich nie użyć właśnie do tego?

Oto jak prawidłowo wykonać ten trik

Weź dwa ziemniaki, które będą najbardziej pasować do rozmiaru butów. Ta technika skupia się na froncie buta. Chodzi o to, by dać Twoim palcom więcej przestrzeni.

Obierz ziemniaki ze skórki i owiń je papierowym ręcznikiem lub gazetą. Wepchnij ziemniaki do butów i pozostaw je tam na całą noc. Przez noc ziemniaki wyschną i rozciągną Twoje buty oraz dodatkowo pochłoną wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Ta sztuczka jest niezwykle skuteczna w przypadku butów skórzanych. Jeśli Twoje buty są wykonane ze sztucznych materiałów, to efekt może być mniej intensywny. Dodatkowo, w przypadku butów z tworzyw sztucznych, jest ryzyko, iż zapach ziemniaków może zostać wchłonięty przez materiał, a to zdecydowanie nie jest pożądany efekt.

Źródło i zdjęcia: readbakery.com

Czytaj: Antynowotworowy sok, który wyleczył już ponad 42 000 osób. Kuracja trwa 6 tygodni!