Sprzedaż zabawek erotycznych wzrosła ponad dwukrotnie podczas blokady

0
330
Zdjęcie: pexels

Sprzedaż zabawek erotycznych wzrosła ponad dwukrotnie w trakcie pandemii koronawirusa.

Co ciekawe, klienci również wybierają bardziej filmowe opcje niż zwykle, a sprzedaż BDSM i sprzętu high-tech zdecydowanie wzrosła w 2020 roku. Sprzedaż lalek erotycznych również wzrosła, zwłaszcza w USA.

Nowe badania wykazały, że sprzedaż online zabawek erotycznych w Wielkiej Brytanii wzrosła ponad dwukrotnie po tym, jak kraj ten po raz pierwszy został zablokowany w kwietniu tego roku. Według danych sprzedażowych z Ann Summers, zwiększony popyt podobno jeszcze się nie zmniejszył.

Czytaj: Częste współżycie seksualne opóźnia menopauzę

Różne artykuły erotyczne. Zdjęcie: Swen Pförtner/dpa

Sprzedawczyni zabawek erotycznych i bielizny sprzedała podobno dziewięć razy więcej pacek ze sztucznej skóry w tygodniu rozpoczynającym się 26 listopada niż w tym samym tygodniu ubiegłego roku, a sprzedaż drążków rozporowych, kneblów piłkarskich i zacisków na sutki wzrosła ponad czterokrotnie, donosi Business Insider.

Rzecznik Ann Summers powiedziała Business Insider:

– Wielka Brytania stała się bardziej żywiołowa i żądna przygód, a więcej ludzi niż kiedykolwiek urozmaica swoje życie seksualne, wypróbowując produkty BDSM i seks analny.

– Rok 2020 był dla wielu trudnym rokiem i wygląda na to, że wykorzystaliśmy nasz dodatkowy czas, aby uciec od rzeczywistości i wypróbować nowe rzeczy w sypialni – dodał rzecznik.

Wygląda na to, że Ann Summers nie jest jedynym sprzedawcą detalicznym, który zauważa ten trend. Brytyjski rynek sprzedaży detalicznej Love The Sales również stwierdził, że sprzedaż zestawów do krępowania ciała wzrósł o 97% od 2019 do 2020 roku, przy czym komplety bielizny wzrosły o 101%.

Czytaj: Seks-lalki. Gdzie znajdują się futurystyczne domy uciechy?

Sklep Ann Summers przy Oxford Street w centrum Londynu.

Współzałożyciel LovetheSales.com, Stuart McClure, powiedział:

– Pary izolujące się razem spędzają więcej czasu w swoim mieszkaniu niż zwykle.

– Partnerzy spędzają ten czas na ponownym łączeniu się i próbowaniu nowych rzeczy. Lockdown to idealny czas, aby odkryć swoje upodobania i niechęci, a my z pewnością widzimy to wraz z rosnącym popytem na zabawki do sypialni.

– Seria Fifty Shades z pewnością pomogła w tym, wprowadzając tego typu zabawki do głównego nurtu, usuwając przestarzałe piętno związane z kupowaniem zabawek dla partnera w sypialni.

Jak donosi Business Insider, rosnące zainteresowanie eksperymentami seksualnymi w porównaniu z blokowaniem znajduje odzwierciedlenie w wyszukiwaniach Google w 2020 r., a brytyjskie wyszukiwania hasła „co jest związane z seksem?” odnotowują 250% wzrost. Liczba wyszukiwań hasła „co to jest BDSM?” wzrosła o 70%.

Źródło: unilad.co.uk

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org