Starożytne autostrady: masywne podziemne tunele liczące 12000 lat od Szkocji do Turcji

0
299
views

Starożytne autostrady: liczące 12 000 lat ogromne podziemne tunele od Szkocji do Turcji.

Ta licząca 12 000 lat ogromna podziemna sieć robi ogromne wrażenie. Niektórzy eksperci uważają, że sieć tuneli była sposobem ochrony człowieka przed drapieżnikami.

Inni sugerują, że połączone tunele były używane jako starożytna podziemna autostrada, dzięki której ludzie mogli bezpiecznie podróżować bez względu na wojny, przemoc, a nawet pogodę na powierzchni.

archaeology-world.com

Co najmniej od 2011 r. strony internetowe poświęcone rozpowszechnianiu plotek o duchach i podziemiach twierdzą, że odkryto połączoną „sieć” tuneli sięgających epoki kamienia łupanego i rozciągających się w całej Europie od Szkocji po Turcję.

Można je opisać jako rodzaj starożytnej podziemnej autostrady. Inni uważają, że tunele można postrzegać jako bramę do podziemnego świata.

Niemiecki archeolog dr Heinrich Kusch powiedział, że dowody na istnienie tuneli znaleziono pod setkami osad neolitycznych na całym kontynencie. W swojej książce – Secrets Of The Underground Door To An Ancient World mówi, że fakt, że tak wiele przetrwało po 12 000 lat, pokazuje, że pierwotna sieć tuneli musiała być ogromna.

„Tylko w Bawarii w Niemczech znaleźliśmy 700 metrów takich podziemnych sieci tuneli. W Styrii w Austrii znaleźliśmy 350 metrów ”- powiedział Kusch.

Czytaj: W tym ogromnym starożytnym podziemnym mieście mieszkało kiedyś 20 000 osób

archaeology-world.com

„W całej Europie było ich tysiące – od północy w Szkocji po Morze Śródziemne.

Większość z nich nie jest dużo większa od dużych tuneli czasoprzestrzennych – zaledwie 70 cm szerokości – na tyle szerokich, że człowiek może się poruszać, ale nic więcej.

Tunele przeplatane są zakamarkami, w niektórych miejscach są większe i są tam miejsca do siedzenia lub magazyny i pokoje. Nie wszystkie się łączą, ale razem tworzą ogromną podziemną sieć”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

archaeology-world.com

W swojej książce Kusch zauważa, że kaplice były często budowane przy wejściach, być może dlatego, że Kościół obawiał się pogańskiego dziedzictwa, które tunele mogły reprezentować i chciał zanegować ich wpływ.

Podobne podziemne tunele istnieją na innych kontynentach. W całej Ameryce krążą legendy o tajemnicy podziemnych przejść ciągnących się kilometrami.

Czy te tunele zostały wykonane przez gigantów, czy może nasi przodkowie z jakiegoś powodu szukali ochrony pod ziemią?

Wiele z tych starożytnych legend opowiada o wielkiej katastrofie, która wydarzyła się w starożytności. Kilka mitów i legend dotyczy również tego, jak pierwsi ludzie wyłonili się z podziemnych jaskiń, tuneli, a nawet miast.

Czytaj: Poznań: niewiarygodne odkrycie pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956