Starsza para lwów, która była nierozłączna, została uśpiona w tym samym czasie, więc żadne z nich nie musi żyć samotnie

0
561

W miniony czwartek zoo w Los Angeles ogłosiło, że personel zajmujący się opieką nad zwierzętami i opieką zdrowotną podjął trudną decyzję o uśpieniu dwóch lwów jednocześnie.

21-letni lew Hubert i 21-letnia lwica Kalisa były jak bratnie dusze. Zostały uśmiercone „z powodu pogarszającego się stanu zdrowia i chorób związanych z wiekiem, które obniżyły ich jakość życia”.

Lew Hubert urodził się w Chicago, w Lincoln Park Zoo, a lwica Kalisa urodziła się w Woodland Park Zoo w Seattle. Lwy poznały się po przeniesieniu do zoo w Los Angeles w 2014 roku. Od tego czasu były całkowicie nierozłączne.

Więcej informacji: lazoo.org | Facebook | Instagram

Czytaj: Lew – król dżungli

Oto komunikat ze strony na Facebooku:

„Z ciężkim sercem ogłaszamy utratę naszej pary afrykańskich lwów, Huberta i Kalisy. Personel zajmujący się opieką nad zwierzętami i personel medyczny podjął dziś trudną decyzję o humanitarnej eutanazji 21-letnich lwów ze względu na ich pogarszający się stan zdrowia i choroby związane z wiekiem, które obniżyły ich jakość życia”.

„Hubert i Kalisa to kultowa część zoo w Los Angeles, a nasi pracownicy i goście byli poruszeni ich lojalnym towarzystwem” – powiedziała dyrektor generalny i dyrektor zoo Denise Verret.

„Ci serdeczni towarzysze przybyli do zoo w Los Angeles sześć lat temu i szybko się w nich zakochaliśmy, obserwując ich wspaniałe piękno i wyjątkową więź. Często mówiono, że nie widać Kalisy bez Huberta w pobliżu. Tak więc, chociaż to naprawdę bolesne, że musieliśmy pożegnać się z tą kultową parą, możemy pocieszyć się wiedząc, że odeszli razem. Te lwy pozostaną pozytywną częścią naszej historii i będzie nam ich bardzo brakowało”.

„Ze średnią długością około 17 lat w ogrodach zoologicznych, Hubert i Kalisa byli uważani za starszych, kiedy przybyli do zoo w Los Angeles w 2014 roku z Zoo Woodland Park, gdzie po raz pierwszy związali się. Szybko stali się ulubieńcami gości i personelu LA Zoo i byli znani z częstych przytulanek. „Muszę pochwalić naszą opiekę nad zwierzętami i personel weterynaryjny za ogromną opiekę, jaką okazali tej parze, parze, która żyła dłużej niż większość lwów”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Los Angeles Zoo and Botanical Gardens
Los Angeles Zoo and Botanical Gardens
Los Angeles Zoo and Botanical Gardens
Los Angeles Zoo and Botanical Gardens
Los Angeles Zoo and Botanical Gardens
Los Angeles Zoo and Botanical Gardens

Rzeczniczka LA Zoo, Beth Schaefer, powiedziała, że Hubert i Kalisa miały ze sobą wyraźną i silną więź, którą mogą potwierdzić goście i personel. „Te lwy były charyzmatyczne zarówno razem jako partnerzy, jak i oddzielnie, ale prawie nigdy nie były oddzielane od siebie” – powiedziała Schaefer w oświadczeniu.

Czytaj: Ecotopia 2121 – utopijna wizja miast przyszłości