Statua „Nieustraszonej dziewczynki” z Nowego Jorku ma kołnierz z białej koronki na cześć zmarłej Ruth Bader Ginsburg

0
202
views

Stany Zjednoczone straciły ważnego członka Sądu Najwyższego po śmierci Ruth Bader Ginsburg w piątek 18 września 2020 r. Śmierć tej kobiety to koniec pewnej epoki.

Kobieta, która zmarła z powodu powikłań raka trzustki z przerzutami, była bohaterską orędowniczką równości płci i została kulturowym symbolem siły i nadziei dla młodszych pokoleń, zyskując przydomek „Notorious RBG”.

W hołdzie dla Ginsburga, posąg Nieustraszonej Dziewczynki nosił przez weekend koronkowy kołnierzyk, składając wizualny hołd.

flickr.com

Słynne kołnierze Ginsburga były czymś więcej niż tylko modą. Wyszukane akcesoria symbolizowały jej potężną pozycję drugiej kobiety, która kiedykolwiek zasiadała w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych.

Kołnierze Ginsburga pozwoliły jej wyróżnić się z morza ciemnych szat sądowych jak lśniące światło. „Wiesz, standardowa szata jest wykonana dla mężczyzny, ponieważ ma miejsce na pokazanie koszuli i krawata” – powiedziała Ginsburg w wywiadzie dla The Washington Post w 2009 roku. „Więc Sandra Day O’Connor (pierwsza kobieta w Sądzie Najwyższym) i ja pomyślałyśmy, że byłoby stosowne, gdybyśmy włączyły do naszej szaty coś typowego dla kobiety”.

Czytaj: 10 najbardziej niesamowitych fontann na świecie

Ginsburg miała dużą kolekcję kołnierzyków, ale jej biała koronka jest najbardziej znana. Replika kołnierzyka została umieszczona na posągu Nieustraszonej Dziewczynki jako część reklamy State Street Global Advisors, firmy zarządzającej aktywami, która pierwotnie zleciła wykonanie statuetki. Reklama pojawiła się w niedzielnym wydaniu The New York Times, pokazując posąg w koronkowym kołnierzu inspirowanym Ginsburgiem, z napisem „Oto oryginał”.

Statua Nieustraszonej Dziewczynki została po raz pierwszy zainstalowana na Dolnym Manhattanie w Międzynarodowy Dzień Kobiet w 2017 r., naprzeciwko słynnego posągu byka z Wall Street (który później przeniósł się poza nowojorską giełdę).

Rzeźba z brązu świadczy o zaangażowaniu State Street Global Advisors w zatrudnianie większej liczby kobiet w zarządach firm. „To, co reprezentuje ta dziewczyna, to teraźniejszość, ale także przyszłość” – powiedział Stephen Tisdalle, dyrektor marketingu State Street. „Dziewczynka nie jest zła na byka – jest pewna siebie, wie, do czego jest zdolna i chce, aby byk to zauważył”. Dodanie koronkowego kołnierza do posągu to sposób na oddanie hołdu życiu Ginsburga oraz podkreślenie ogromnej pracy, jaką wykonała w zakresie poprawy praw kobiet.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

W hołdzie dla zmarłej Ruth Bader Ginsburg, posąg Nieustraszonej Dziewczynki nosił przez weekend koronkowy kołnierzyk.

reddit.com
reddit.com

Kołnierz został umieszczony na statui Nieustraszonej Dziewczynki jako część reklamy firmy State Street Global Advisors.

Twitter

Czytaj: Poznań: Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zagości na Placu Wolności