Stół, który wygląda, jakby był zmywany przez falę oceanu

0
1331

Co dwie głowy, to nie jedna. Dwa umysły są większe niż jeden, a kiedy spotykają się dwie równie artystyczne i kreatywne osoby, musi to doprowadzić do czegoś naprawdę wspaniałego. Artysta Rivka Wilkins i stolarz Jared Davis współpracowali przy wspólnym projekcie, a wynik jest doskonałym przykładem tego, co można osiągnąć dzięki projektom artystycznym.

Stolarz Davis wykonał gigantyczny stół z odzyskanego drewna, aby artysta mógł wykonać swoje dzieło. Wilkins, który już wcześniej inspirował się oceanem, ozdobił mebel Davisa warstwami żywicy, które ożywiły drewno i dały wrażenie brzegu oceanu.

Przewiń w dół, aby zobaczyć więcej zdjęć tego ciekawego stołu.

Więcej informacji: (Wilkins) Etsy | Instagram | (Davis) Etsy | Instagram

Stworzenie takiego oceanicznego stołu jest wynikiem współpracy Rivka Wilkins i Jareda Davisa

Warstwy żywicy pięknie przeplatają się w tym zestawie mebli, który składa się ze stolika do kawy i ławki, tworząc realistyczne wrażenie fal pluskających o brzeg. Sztuka Wilkinsa nie tylko tchnęła życie w klasyczną fakturę drewna, ale sprawiła, że jest to jedyny w swoim rodzaju element, który ma własną estetykę i charakter.

Czytaj: Doskonałe rzeźby z drewna

Chociaż stół jest w większości pokryty falami żywicy, z niebieskimi, półprzezroczystymi i białymi kolorami malującymi obraz niekończących się fal, projekt pozostawia trochę miejsca na oryginalny kawałek. Davis pokrył pozostałą część stołu olejem z twardego wosku, aby nie tylko nadać mu niemal matowe wykończenie, ale także chronić go przed zużyciem.

Oba meble są dostępne na stronie sklepu Davisa w Etsy, a cena stołu wynosi mniej więcej 2000 USD. Ławka z orzecha włoskiego jest sprzedawana za 1700 USD.

Stół zawiera również pasującą ławkę z falami oceanu.

Davis zaczął myśleć o współpracy z Williamsem po tym, jak zobaczył jego projekty na Instagramie. „Wydawał się naprawdę szczery. Kazałem mu wykonywać żywiczne fale na pierwszej ławce, zrobił to i wyszło mu bardzo dobrze. Postanowiliśmy, że zostaniemy partnerami i że zaczniemy robić tego więcej!”.

Davis uważa, że to połączenie naturalnych elementów czyni te elementy tak wyjątkowymi.

Czytaj: NOWY REKORD! NAJWYŻSZY BUDYNEK Z DREWNA WYŻSZY O PONAD 30 METRÓW OD POPRZEDNIKA!