„Stop dyskryminacji gatunkowej”, protest wegańskich aktywistów

0
423
Zdjęcie: Facebook

Powyższy tytuł to nie żart. To dzieje się naprawdę we Francji.  Funkcjonariusze policji w Lille zatrzymali sześć osób podejrzanych o zniszczenie sklepów mięsnych oraz restauracji serwujących dania mięsne.

Zatrzymano pięć kobiet i mężczyznę. Wszystkie osoby są członkami wegańskiego ruchu obrony zwierząt. Policja podejrzewa, że zatrzymane osoby mogą być odpowiedzialne za ataki na 9 restauracji i sklepów sprzedających mięso, ryby i sery. Wegańscy aktywiści wybijali szyby, a drzwi atakowanych obiektów oblewali sztuczną krwią.

Czytaj: Dzięki tej diecie zapomnisz o cukrzycy i zniszczysz raka!

O co właściwie chodzi wegańskim aktywistom?

Protestujący domagają się, aby interesy zwierząt były stawiane na równi z interesami ludzi.  Dlatego na witrynach sklepów piszą napisy: „Stop dyskryminacji gatunkowej”.

Od początku 2018 roku w całej Francji weganie zaatakowali aż kilkadziesiąt sklepów i restauracji.  W związku z tym francuscy masarze udali się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, żeby prosić o policyjną ochronę.  Przedstawiciele francuskich rzeźników domagali się tolerancji. Tłumaczą, że wegańskie ataki to forma terroryzmu.

W całej tej sytuacji wegańscy aktywiści krzyczą o tolerancji, tego samego domagają się rzeźnicy.  Kto w tej całej sytuacji jest poszkodowanym, a kto ofiarą? Ocenę pozostawiam Państwu.

Zdjęcie główne: Facebook

Czytaj: ALEPH FARMS STWORZYŁ PIERWSZY LABORATORYJNY STEK