Straż pożarna pojawiła się w szpitalu dziecięcym, by kibicować synowi kolegi walczącemu z rakiem

0
375
Zdjęcie: Norfolk Fire Rescue

Straż pożarna w Wirginii ustawiła się w kolejce przed Szpitalem Dziecięcym w Norfolk (Children’s Hospital of the King’s Daughters), aby pokazać swoje wsparcie dla 4-letniego syna kolegi walczącego z rakiem.

Strażacy z Norfolk Fire Rescue oraz Portsmouth Fire Rescue & Emergency Services podnieśli swoje drabiny na piąte piętro szpitala dziecięcego i zaskoczyli czteroletniego Nolana Turnera, który ma rzadką postać chłoniaka.

Zdjęcie: Norfolk Fire Rescue

Ojciec Nolana, Levin, był strażakiem w Portsmouth od 14 lat. Powiedział, że jego koledzy spotkali się w czasie, gdy jego rodzina najbardziej tego potrzebowała.

Pojawił się nawet Kapitan Ameryka.

Zdjęcie:  Norfolk Fire Rescue

Strażacy z obu departamentów podtrzymywali przesłania nadziei z góry i z dołu. To był ich sposób na podniesienie chłopca na duchu.

„COVID utrudnił cały ten proces, liczba odwiedzających może być ograniczona, więc tylko mama i tata mogą go zobaczyć. Miło jest widzieć różne twarze i miło widzieć ilość wsparcia i wszystkich ludzi, którym naprawdę zależy na Nolanie – powiedział ojciec chłopca.

Czytaj: Strażak w ostatniej chwili uratował małe dziecko. „Bohater” {WIDEO}

Zdjęcie: Norfolk Fire Rescue

Jarrod Sergi, kapitan z Norfolk Fire & Rescue, pomógł zorganizować niespodziankę.

„Żaden dzieciak nie powinien przez to przechodzić. Mam dwóch własnych chłopców, mam nadzieję, że ktoś zrobiłby to samo dla mojego” – powiedział Sergi. „Nawet jeśli trwało to tylko 15 lub 20 minut, chłopiec nie myślał w tym czasie o swoich zabiegach w szpitalnym pokoju, przychodzących pielęgniarkach”.

To naprawdę piękny gest z ich strony, prawda?

Czytaj: Nowy mural na Osiedlu Młodych. Nowe twarze Rataj łączą pokolenia

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember