Studniówka w 2019 roku to bardzo kosztowna przyjemność

0
768
zdjęcie: rcseagles.org

W styczniu wiele ludzi musi przycisnąć pasa po grudniowych wydatkach. Nie dotyczy to wszystkich, ponieważ styczeń to także miesiąc, w którym trwa studniówkowy szał. W najbliższych tygodniach uczniowie ostatnich szkół średnich będą się bawić na balach. W tym roku trzeba za tę przyjemność sporo zapłacić. Studniówka jeszcze nigdy nie była tak droga. 

W pierwszy weekend stycznia bale maturalne mają już za sobą pierwsi uczniowie niektórych szkół, np. w Bydgoszczy, Rzeszowie, Tarnowie i Radomiu. Jak pokazują statystki, z roku na rok za bal maturalny trzeba wykładać więcej pieniędzy.

Czasy, kiedy na studniówkę dziewczyny ubierały białą koszulę i spódnicę dawno się skończyły. Także miejsce odbywania takiej imprezy uległo zmianie. Uczniowie nie chcą się bawić na sali gimnastycznej, tylko wybierają wielki bal w prestiżowej lokalizacji, na który trzeba się pięknie, elegancko, uroczyście ubrać i dojechać też nie byle czym. Kilkaset złotych w tym roku może nie wystarczyć – czytamy na dziennikzachodni.pl.

Studniówki najczęściej organizowane są w hotelach lub restauracjach. W cenie wliczony jest wynajem sali, catering, DJ, kamerzysta, dekoracje, fotograf. Wszystko oczywiście kosztuje. Jak informuje portal, w tym roku stawki zaczynają się od 450 zł za parę. W niektórych szkołach taka przyjemność to już nawet 700 zł. Kwota ta przerasta koszt uczestnictwa w wystawnym weselu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: IDZIESZ NA WESELE JAKO GOŚĆ? POZNAJ NAJWIĘKSZE WPADKI, ŻEBY KONIECZNIE ICH UNIKNĄĆ! – f7dobry.com

Dodatkowo dziewczyny muszą kupić sukienkę, buty, bieliznę, pójść do fryzjera, do kosmetyczki. Wieczorowa suknia na studniówkę to wydatek rzędu 300-1500 zł. Plus dodatki, takie jak szpilki torebka to kolejne 200-500 zł. Jak już wspominałam, dziewczyny muszą pójść do fryzjera, decydują się także na okolicznościowy makijaż. Make-up wykonany przez wizażystkę to koszt około 150 zł. W salonie fryzjerskim zostawi się minimum 220 zł.

Rozpoczął się studniówkowy szał. Zdjęcie: www.southwalesargus.co.uk

Faceci także inwestują w garnitur, koszulę, krawat i nowe buty. To nie są tanie rzeczy. Za całość lecąc po kosztach, panowie zapłacą od 500 do 700 zł. W bardziej ekskluzywnym sklepie zapłaci się minimum 2000 zł.

Często do tej ceny należy też doliczyć transport albo nocleg. Coraz więcej maturzystów decyduje się na wynajęcie limuzyny. Koszt takiej przyjemności to około 1000 zł za samochód, ale najczęściej składa się kilka par.

Studniówkę ma się raz w życiu. Bez wątpienia jest to najważniejszy bal w życiu młodego człowieka, ale jak widać także jedno z najdroższych wydarzeń. Niektórzy bez pożyczki się nie obędą. Czy to już nie szaleństwo, żeby za jedną noc płacić tak wysoką kwotę? A może rzeczywiście warto?

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj ? 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl