Sukienka aktorki zmienia się z brązu w zieleń jak Statua Wolności

0
348
Blake Lively na Met Gala 2022 przeszła transformację na czerwonym dywanie.

Każdego roku Met Gala jest dla zaproszonych gości okazją do zaprezentowania swoich najlepszych modowych strojów na czerwonym dywanie. Tematem przewodnim roku 2022 był Gilded Glamour, nawiązujący do okresu bogactwa i luksusu w Stanach Zjednoczonych końca XIX wieku. Podczas gdy wieczorem odsłonięto wiele kultowych stylizacji, jest jedna wyjątkowa osoba, która może powiedzieć, że założyła dwie spektakularne kreacje w ciągu jednej nocy.

Za nami Met Gala 2022, czyli „modowe Oscary”, w trakcie których artyści i celebryci prezentują na czerwonym dywanie najbardziej spektakularne kreacje z możliwych.

Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia było hasło „In America: An Anthology of Fashion”, czyli „W Ameryce – antologia mody”. Stroje gości miały więc nawiązywać do mody z XIX stulecia. Chodzi o styl „Gilded Glamour and White Tie”, czyli „Pozłacany blask i biały krawat”.

Amerykańska aktorka Blake Lively przybyła na Met Gala z mężem Ryanem Reynoldsem, z którym tworzy szczęśliwe małżeństwo już 10 lat. Para jest współprzewodniczącymi The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Lively przybyła na imprezę w długiej sukni projektu Donatelli Versace. Połyskująca różowozłota suknia odsłaniająca dekolt i ramiona została obszyta miedzianymi szkiełkami, a na prawym biodrze aktorki przywiązana była wielka kokarda. Całości dopełniały dopasowane rękawiczki do ramion.

Reynolds stworzył idealny look w stylu Gilded Glamour dzięki swemu inspirowanemu okresem garniturowi z białą kamizelką i złotym łańcuszkiem pod kamizelkę.

I choć sukienka Lively od samego początku zwróciła uwagę wszystkich, gwiazda serialu Plotkara miała więcej w zanadrzu dla miłośników mody. Kiedy dotarła na szczyt schodów prowadzących do głównego gmachu The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, doszło do zaskakującej transformacji sukni aktorki.

Czytaj: Noc Muzeów 2022 we Wrocławiu. Zobacz, jakie miejsca odwiedzisz za darmo

Asystenci pomogli rozpiąć kokardę przypiętą do jej talii, odsłaniając turkusowy tren i zdjęli jej rękawiczki, by odsłonić kolejną pasującą parę rękawiczek pod spodem. O dziwo, drugi zestaw zdołał wyglądać zupełnie inaczej niż pierwsza sukienka w zaledwie kilka sekund.

„Cóż… Zamiast szukać w modzie inspiracji na strój, spojrzałam na architekturę Nowego Jorku i klasyczne budynki” — wyjaśniła Lively.

Jej miedzianozłota sukienka nawiązuje do gmachu Empire State Building, turkusowa tiara – do korony Statuy Wolności, malowidła na trenie naśladują freski na suficie Grand Central, a ewolucja koloru to odwołanie do zmieniającej się panoramy miasta, a konkretnej – popularnej w mieście miedzi, która z czasem nabiera patyny.

Każdy szczegół w stroju Lively miał znaczenie: „Korona ma siedem poziomów, tak jak Statua Wolności ma siedem promieni, które reprezentują promienie Słońca, a także siedem mórz i kontynentów – co również reprezentuje powitanie, inkluzywność, wolność… I ma tylko 25 okien, więc Lorraine Schwartz umieściła 25 kamieni na dole korony” – wyjaśniła aktorka.

Podczas gdy dwa stroje Lively były jedną z największych atrakcji tego wieczoru, zaskoczona reakcja Ryana Reynolda sprawiła, że wydarzenie to było jeszcze lepsze.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Aktorka Blake Lively zadebiutowała w oszałamiającej miedzianej sukni Versace, kiedy przybyła na galę Met 2022 ze swoim mężem Ryanem Reynoldsem.

Instagram

Sięgająca do ziemi sukienka zawierała sięgające do ramion rękawiczki, które współgrały z tegorocznym motywem „Gilded Glamour”.

Instagram

Jednak sukienka Lively kryła niespodziankę. Kiedy asystenci rozwiązali materiał wokół jej talii, wszyscy ujrzeli jasny turkusowy tren, który staczał się po schodach.

Instagram

Obejrzyj transformację w poniższym wideo:

Czytaj: 12 gwiazd, które zostawiły porządną sumę u dentysty i otrzymały hollywoodzki uśmiech

I zobacz reakcję Ryana Reynolda.

Ryan Reynolds wydawał się być w siódmym niebie, gdy wszyscy zareagowali na nowy strój jego żony na gali Met w 2022 roku.