Szkoła pieniądze zaoszczędzone dzięki wykorzystaniu energii słonecznej przekazuje nauczycielom

0
467

W Batesville w stanie Arkansas, zaledwie 17 mil na zachód od największej elektrowni węglowej w tym stanie, panele słoneczne w miejscowym liceum mają niekonwencjonalny wpływ: zwiększają zarobki nauczycieli.

W 2017 roku Entegrity, firma zajmująca się efektywnością energetyczną, przeprowadziła audyt energetyczny Okręgu Szkolnego Batesville, który obecnie obejmuje liceum Batesville i pięć innych szkół, które obsługują około 3200 uczniów.

Po audycie energetycznym w 2017 r. liceum w Batesville w Arkansas zdecydowało się na zakup energii słonecznej. Zaoszczędzone pieniądze są wykorzystywane na podwyżki dla nauczycieli.

Liceum Batesville zostało wyposażone w ponad 1400 paneli słonecznych po tym, jak audyt wykazał, że Okręg Szkolny może zaoszczędzić co najmniej 2,4 miliona dolarów w ciągu 20 lat.

„Wykorzystajmy te pieniądze, aby zacząć podnosić pensje nauczycieli” – powiedział w wywiadzie inspektor Batesville, Michael Hester. „To sposób, w jaki zamierzamy przyciągnąć i zatrzymać pracowników. I to jest sposób, w jaki zamierzamy przyciągnąć i zatrzymać uczniów w dzisiejszych czasach wyboru szkoły”.

Czytaj: Panele słoneczne Tesli zamieniają wodę morską w wodę pitną dla 35 000 Kenijczyków dziennie

Roczne zużycie energii w okręgu szkolnym spadło o 1,6 miliona kilowatów i w ciągu 3 lat wygenerowało wystarczające oszczędności, aby przekształcić deficyt budżetu dzielnicy w wysokości 250 000 dolarów w nadwyżkę 1,8 miliona dolarów.

A duża część zaoszczędzonych pieniędzy jest przeznaczana na pensje nauczycieli – dzięki temu wynagrodzenie rośnie średnio od 2000 do 3000 USD na nauczyciela.

Czytaj: Elektrownia słoneczna na dachach wieżowców we Wrocławiu!

johannesfloe.com – Art to remember

wad

Brak postów do wyświetlenia