Szokująca akcja PETA – grillowany „pies” w centrum miasta

0
931
zdjęcie: Twitter

Tłum ludzi spacerujący obok centrum handlowego Pitt St Mall w Sydney natknął się na szokujący widok. Mieszkańcy Sydney mogli zobaczyć zwęglonego „psa” na grillu. „Jeśli nie zjadłbyś psa, to dlaczego jesz jagnięcinę? Przejdź na weganizm!” – apeluje PETA.

PETA to międzynarodowa organizacja walcząca o prawa zwierząt. Aktywiści słyną z kontrowersyjnych protestów czy pikiet. I tym razem PETA zdecydowała się na szokującą akcję. W Australii, gdzie 26 stycznia jest Dniem Australii, członkowie organizacji protestowali przeciwko zabijaniu zwierząt w szokujący dla wielu ludzi sposób: na sztucznym grillu udawali, że piekli psa. Pytali przechodzących ludzi, czy chcą go posmakować.

Tłumy ludzi spacerujących obok centrum handlowego Pitt Mall w Sydney mogli zobaczyć zwęglonego „psa” na grillu. „Budka z rożnem” wyglądała identycznie jak te, w których można kupić kurczaka. Aktywiści zamiast kurczaka proponowali zwęglonego „psa”. Dodatkowo budkę przyozdobili napisami nawołującymi do przejścia na weganizm. Aktywiści chcieli w ten sposób trafić do ludzi, chcieli wezwać mieszkańców Sydney do refleksji nad okrutnym zabijaniem zwierząt.

„Jeśli nie zjadłbyś psa, to dlaczego jesz jagnięcinę? Przejdź na weganizm!” – pod takim hasłem odbywała się pikieta organizacji PETA. Organizatorzy tłumaczyli, że kurczaki, świnie czy krowy odczuwają dokładnie taki sam lęk jak psy.

Jak to możliwe, że jedno zwierzę otacza się opieką i miłością, a innemu sprawia się bestialskie cierpienie? – pyta Emiliy Rice z PETA.

Akcja wywołała niemałe poruszenie przez realistyczny rekwizyt. „Dzieci przechodzące obok „psa” przeżyły wstrząs” – pisało „The Sun”. Pod akcją na Twitterze pojawiły się komentarz: „Nie chcę, by moje dzieci patrzyły na tak ekstremalne obrazki” – pisał jeden z komentatorów na Twitterze.

Emilly Rice w rozmowie z News.com.au powiedziała, że organizacja nie ugnie się pod ciężarem negatywnych komentarzy i będzie kontynuować silny przekaz.

Pies na grillu nie różni się niczym od kaczki wiszącej w oknie wystawowym lub świni podanej na weselnym stole – dodaje aktywistka PETA.

Widok psa na rożnie (zwierzę oczywiście nie jest prawdziwe) jest po prostu straszny. Trzeba przyznać, że akcja jest szokująca i bez wątpienia otworzyła oczy niektórym ludziom, ale czy to rzeczywiście zmieni podejście ludzi i skłoni ich do przejścia na weganizm?

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZWIERZĘTA, KTÓRE POTRAFIĄ PRZEWIDYWAĆ KATASTROFY – f7dobry.com

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl