Ta dziewczynka urodziła się z białym kosmykiem włosów

0
467

Ta mała dziewczynka urodziła się z wyjątkową i piękną cechą, której większość z nas prawdopodobnie by sobie życzyła – białym kosmykiem włosów nad czołem.

Urocza mała dziewczynka ma na imię Mayah Aziz i po urodzeniu sprawiła lekarzom i pielęgniarkom niemałą niespodziankę. Jednak jej matka Talyta wcale nie była zaskoczona. Ten stan genetyczny zwany piebaldyzmem jest bardzo rozpowszechniony w jej rodzinie i ona sama go ma.

Talyta zaczęła udostępniać zdjęcia Mayah i wiele osób pokochało tę cechę. Postanowili nawet zrobić kilka porównań do postaci, które mają tę samą cechę, jak np. Cruella de Mon i Rogue. Talyta ma nadzieję, że Mayah pokocha tę wyjątkową cechę u siebie.

Więcej informacj: Instagram | Instagram

To jest Mayah. Kiedy się urodziła, miała białe pasmo we włosach z powodu stanu zwanego piebaldyzm.

mayahaziz
mayahaziz

Talyta podzieliła się swoją historią: „Nie miałam bardzo łatwej ciąży! Mieszkałam w Australii z mężem przez prawie 5 lat i byłam zorganizowana przez cały rok. Oto w lutym 2018 roku dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że w wieku 40 lat przypadkowo zajdę w ciążę. Mimo to byliśmy bardzo szczęśliwi, chcieliśmy tego dziecka”.

Dziewczynka zaskoczyła lekarzy i pielęgniarki biorących udział w jej porodzie.

mayahaziz
mayahaziz

„Kilka dni po odkryciu, że jestem w ciąży zaczęłam źle się czuć, złe samopoczucie nasiliło się do tego stopnia, że nie opuszczałam już domu, przestałam się uczyć, pracować, trafiłam do szpitala. Mój mąż wszystko robił w domu oprócz pracy, bo rachunki, wizy, ciągle spływały. Dowiedziałam się, że mam nadmierne wymioty. To był najgorszy okres w moim życiu i nie mogłam cieszyć się ciążą tak, jak chciałam. Było mi bardzo smutno. W tym okresie pomagali mi niesamowici przyjaciele i zawsze powtarzam, że nie musiałam umierać, żeby zobaczyć anioły, spotkałam ich w życiu i byłam za to wdzięczna”.

Czytaj: Wielka fabryka akumulatorów powstaje pod Wrocławiem

mayahaziz
mayahaziz
mayahaziz
mayahaziz

„W połowie 2018 roku wróciliśmy do Brazylii. Chciałam po prostu zakończyć ciążę blisko rodziny i czuć się bezpiecznie. 20.11.18, po 23 godzinach intensywnej pracy, skierowano mnie na cesarskie cięcie. Wiedziałam, że moje życie wkrótce się zmieni, ale nie tak intensywnie. Mayah, jak się urodziła miała 54 cm, 4,25 kg i najpiękniejszą fryzurę na świecie i od tego dnia wszystko rozkwitło. Wciąż na sali porodowej słyszałam, jak ludzie mówili „wow, urodziła się z białymi włosami”, „co za modne dziecko”, a ja powtarzałam: pokażcie mi, pokażcie. Kiedy wzięłam tę małą w ramiona, wszystko rozkwitło! Była zdrowa, owłosiona i piękna”.

Czytaj: Siwe włosy wcale nie muszą wyglądać brzydko

mayahaziz
mayahaziz

„Wciąż w sali poporodowej Mayah otrzymała„ pierwszą wizytę”. Członek zespołu podszedł do noszy i zapytał, czy to dziecko z białą grzywką? W ciągu 4 dni, kiedy byłam w szpitalu, Mayah była wielokrotnie odwiedzana przez personel szpitala. Uważałam to za bardzo zabawne”.

johannesfloe.com – Art to remember

Ale jej mama, Talyta, wiedziała, że istnieje możliwość, że Mayah urodzi się z tą wyjątkową cechą.

mayahaziz
mayahaziz

„Kiedy byłam dzieckiem, często nienawidziłam swojego wyglądu i śladów na ciele. Całe dzieciństwo i dorastanie spędziłam ukrywając się za ubraniami i makijażem. Około dwudziestki zdałam sobie sprawę, że jestem wyjątkowa. To uczyniło mnie wyjątkowym”.

Talyta też ma piebaldyzm. Najwyraźniej jest to genetycznie w rodzinie.

mayahaziz

„Od narodzin, gdziekolwiek się pojawi Mayah, tam jest dużo miłości i radości. Mayah dorasta, ucząc się szanować ludzi, a ja staram się nauczyć ją bycia osobą wartościową. To moja misja jako mamy”.

Mayah zaczęła nawet kopiować postacie, które mają tę samą cechę, jak np. Rogue z X-Men.

mayahaziz
mayahaziz
mayahaziz
mayahaziz

Oraz Cruella de Mon ze 101 Dalmatyńczyków

mayahaziz
mayahaziz
mayahaziz

Do specjalnej sesji dołączyła również matka Mayah.

mayahaziz
mayahaziz

Rodzice Mayah uczą ją, aby dziewczynka była dumna z tej cechy.

mayahaziz

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org