Ta fotogeniczna mała foczka skradnie Twoje serce

0
1124

Malutkie zwierzęta są zawsze urocze, słodkie, kochane i każdy je uwielbia. Nieważne, czy są to małe kotki, małe pieski, małe koniki, małe jeżyki czy małe foczki. Trudno jest znaleźć osobę, która nie uśmiechnęłaby się na widok zdjęcia lub filmiku z małymi zwierzętami.

Podczas gdy koty i psy są dominującymi gatunkami w Internecie, inne zwierzęta od czasu do czasu potrafią skraść światło reflektorów. Dzisiaj przedstawiamy uroczą, małą foczkę, która okazała się bardzo fotogeniczna.

Fotograf Johan Siggeson był na plaży Horsey w Norfolk, kiedy natknął się na tę uroczą fokę. „To było niesamowite doświadczenie spędzać czas z tym zwierzęciem. Mieliśmy okropną pogodę przez pierwsze dni, padał deszcz, grad i mocno wiało” – fotograf szczegółowo opisał swoje doświadczenia.

Na szczęście, Siggeson wykonał kilka pięknych ujęć foczce, która figlarnie machała i pozowała w stronę aparatu. Prawda, że urocza z niej foczka?

Tę uroczą, małą foczkę zauważono na plaży Horsey w Norfolk.

Zdjęcie: JOHAN SIGGESSON / Caters News

W zimowych miesiącach na wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii często zdarza się opalanie fok, ale ta mała foczka okazała się bardzo fotogeniczna. Zwierzę widoczne na zdjęciach to foka pospolita.

Czytaj: Foka podpłynęła do nurka. Gdy ten wyciągnął rękę, stało się coś niebywałego.

Zdjęcie: JOHAN SIGGESSON / Caters News

Foki pospolite przybywają na brzeg, aby rodzić około listopada-stycznia, co oznacza, że ci, którzy lubią obserwować foki, na pewno mogą ich zobaczyć wiele w tym czasie.

Zdjęcie: JOHAN SIGGESSON / Caters News

Na północ od plaży Horsey znajduje się rezerwat przyrody Blakeney Point, który oferuje schronienie fokom pospolitym i szarym. Blakeney Point, z corocznie urodzonymi ponad 3000 szczeniętami, ma największą kolonię fok w Anglii.

Czytaj: ZWIERZĘTA, O KTÓRYCH ISTNIENIU NIE MIAŁEŚ POJĘCIA