Ta gitara basowa jest wykonana z 2000 klocków Lego

0
452
Burls Art zbudował gitarę basową z 2000 klocków Lego. Źródło: YouTube/Burls Art

Elektryczna gitara basowa zbudowana z 2000 klocków Lego to najnowszy projekt YouTubera znanego jako Burls Art.

W wideo udostępnionym na YouTube w środę (9 czerwca) Burls przedstawia 14-minutową podróż tworzenia gitary basowej z 2000 klocków Lego, która nie będzie nieznana widzom, którzy śledzą jego poczynania w Internecie.

Ale dla tych, którzy są nowicjuszami w jego twórczości, nie będzie przesadą stwierdzenie, że zobaczenie, jak tworzy działający instrument z tysięcy plastikowych klocków – plus kilka innych części gitarowych – jest naprawdę imponującym widokiem.

Burls regularnie robi gitary z nieoczekiwanych materiałów, takich jak ziarna kawy i sól himalajska. Teraz YouTuber zbudował kolejny zadziwiający instrument – tym razem gitarę basową złożoną z 2000 klocków Lego.

Obejrzyj wideo tworzenia gitary basowej z klocków Lego poniżej:

YouTuber rozpoczął budowę od zbudowania korpusu basu z klocków w kolorze zielonym, kremowym, żółtym i białym ułożonym w geometryczny wzór – używając kleju do unieruchomienia klocków w celu zwiększenia stabilności. Geometryczne wzory naprawdę przyciągają wzrok.

Kawałek drewna klonowego został przyklejony do środka korpusu za pomocą żywicy epoksydowej dla dodatkowej wytrzymałości.

Następnie zabrał się do pracy, konstruując gryf gitary basowej – tworząc wgłębienie na pręt kratownicowy, kątowy wrzeciennik fornirowany żywicą epoksydową i podstrunnicę z żywicy epoksydowej – przed wycięciem podwójnie wyciętego kształtu korpusu z klocków Lego za pomocą piły taśmowej. W końcu zainstalował mostek strunowy, wnękę na elektronikę i tunery.

Całość waży niecałe 3,2 kg, co jak na gitarę basową jest dość lekkie.

Czytaj: Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu

Ponieważ Burls Art uważa swoje dzieła bardziej za dzieła sztuki niż zwykłe instrumenty, postanowił użyć przetwornika piezoelektrycznego, aby nie zniszczyć symetrii geometrycznych wzorów tej konstrukcji.

Burls Art wyjaśnia: „Zdecydowałem się na piezoelektryczny przetwornik, żebym mógł zostawić całą środkową część otwartą i pochwalić się projektem Lego.

Przetwornik piezoelektryczny zapewnia instrumentowi możliwości elektryczne, zachowując jednocześnie czysty, opływowy wygląd.

„Oczywiście, to idzie w parze z brzmieniem, ale buduję te gitary bardziej artystycznie niż dla samego brzmienia instrumentu. Gitara basowa nie gra świetnie, ale robi hałas, gdy jest podłączona do wzmacniacza, więc jestem zadowolony”.

Czytaj: Burls Art stworzył elektryczną gitarę z 1200 kolorowych kredek

Wyczucie jest oczywiście ważne, ponieważ dla basisty najważniejsze jest to, jak gra. Burls chętnie przyznaje, że nie uważa się za utalentowanego basistę.

„Gram na gitarze przez większość mojego życia, ale granie na basie jest dla mnie zupełnie obcą koncepcją”.

Zobacz więcej filmików Burls Art na YouTube.

johannesfloe.com – Art to remember