Ta kobieta w wieku 75 lat inspiruje miliony osób

0
204
views

W wieku 70 lat sapała wchodząc po schodach. Teraz, w wieku 75 lat – inspiruje miliony.

„Nie możesz cofnąć zegara, ale możesz go ponownie nakręcić!”

Taki opis znajdziemy na profilu 75-letniej Joan MacDonald na Instagramie.

Instagram

W 2017 roku MacDonald rozpoczęła swoją przygodę z fitnessem. Miała 70 lat, ważyła ponad 90 kg, miała rosnące ciśnienie krwi i problemy z nerkami. Brała też leki na cholesterol i cierpiała na refluks żołądkowy.

„Byłam chora i zmęczona byciem chorą i zmęczoną” – powiedziała MacDonald w wywiadzie.

Postanowiła więc opuścić swój dom w Ontario i przenieść się do Meksyku, aby dołączyć do swojej córki Michelle, która pracuje jako trenerka fitness.

MacDonald zaczęła od codziennego treningu cardio i trenowała z ciężarami około 4 dni w tygodniu. Zmieniła też dietę.

„Zaczęłam przyzwyczajać się do spożywania 5 zbilansowanych posiłków dziennie. Posiłek przedtreningowy, posiłek potreningowy i trzy inne posiłki. Wcześniej jadłam 3 posiłki dziennie, ale nie byłam świadoma dzielenia posiłków na białko, tłuszcz i węglowodany”.

W ciągu dziewięciu miesięcy odstawiła wszystkie leki.

Instagram

Teraz, w wieku 75 lat, jest w najlepszej formie swojego życia.

„Ludzie muszą wiedzieć, zwłaszcza kobiety, że nie kończysz życia w wieku 40 lat, zdecydowanie nie w wieku 50, 60 czy 70 lat” – mówi.

Ale nie chodzi tylko o lepsze odżywianie i ćwiczenia.

„Pamiętaj, że to nie Twoje ciało wytrąciło Cię z formy, to Twój umysł. Jeśli naprawdę chcesz dokonać trwałych zmian, musisz poradzić sobie ze swoim nastawieniem” – mówi.

MacDonald twierdzi, że najtrudniejsza bitwa nie jest walką fizyczną. Najtrudniejsze to zmiana przekonania na swój temat.

„Jeśli naprawdę chcesz się zmienić, będziesz musiał zmienić to, co myślisz o sobie, tam głęboko w sercu” – mówi MacDonald.

„Dopóki będziesz sobie powtarzać, że jesteś podjadaczem, będziesz nadal podjadać, gdy będziesz zestresowany lub znudzony. Dopóki będziesz powtarzał sobie, że pijesz, w końcu wrócisz na lampkę wina wieczorem lub w weekendy z przyjaciółmi. Dopóki będziesz sobie powtarzał, że jesteś za stary, zbyt ranny lub masz nadwagę, będziesz wracał do tej historii, gdy staniesz w obliczu z nieuniknionymi wyzwaniami, które stoją przed Tobą. Tak więc zmiana sposobu myślenia/zmiana tożsamości, TO jest absolutnie klucz do trwałej transformacji” – mówi MacDonald.

Czytaj: Koszary Kultury w Poznaniu – nowa przestrzeń kulturowa dla mieszkańców

Instagram

Na Instagramie MacDonald publikuje swoje zdjęcia w sportowych topach lub w strojach plażowych.

Ma 1,4 miliona obserwujących.

Fitnessowa podróż MacDonald inspiruje zarówno kobiety, jak i mężczyzn do poprawy jakości życia – i udowadnia, że nigdy nie jest za późno, aby być sobą.

„W wieku 70 lat sapała i dyszała wchodząc po schodach” – powiedziała córka MacDonald. „Teraz uczy się przysiadów ze sztangą i podnosi ponad 90 kg”.

„Moje dzisiejsze przesłanie dla Was wszystkich brzmi: noście ubrania, które Was uszczęśliwiają” – pisze MacDonald na Instagramie.

Jeśli lubisz takie inspirujące kobiety, musisz także poznać Takimikę, 90-letnią instruktorkę fitness z Japonii.

Instagram
Instagram

MacDonald w 2017 roku ważyła 70 kg, a w 2021 roku waży 58 kg.

Instagram
Instagram
Instagram

„3 lata różnicy między tymi dwoma zdjęciami z moim trenerem/córką”.

Instagram
Instagram

johannesfloe.com – Art to remember