Ta restauracja obsłuży Twoje zamówienie w zaledwie 13,5 sekundy

0
624
Zdjęcie: El Souvenir

Karne Garibaldi, popularna restauracja w Guadalajarze, posiada rekord Guinnessa w zakresie najszybszego serwisu gastronomicznego na świecie: 13,5 sekundy od zamówienia do momentu, gdy jedzenie trafi na stół.

Zwykle, odwiedzając popularną, nagradzaną restaurację, spodziewasz się, że czas oczekiwania będzie dłuższy, ale zdecydowanie nie jest tak w przypadku Karne Garibaldi, restauracji najbardziej znanej z dania Carne en su Jugo (wołowina w sosie własnym) i najszybszego na świecie podania dania.

Po tym, jak klienci skończą składać zamówienia kelnerom, talerze trafiają na ich stoły już po kilkunastu sekundach, co, jak powiedzą ci, którzy są tam pierwszy raz, jest wręcz imponujące.

Karne Garibaldi jest od 1996 roku rekordzistą świata w zakresie najszybszej obsługi gastronomicznej (13,5 sekundy).

Jak więc to robią pracownicy Karne Garibaldi, że jedzenie trafia tak szybko na stół? Cóż, należy powiedzieć, że tradycyjne dania meksykańskie serwowane w tej popularnej restauracji wymagają godzin powolnego gotowania, więc dania są gotowe już przed otwarciem restauracji. Ale i tak przygotowanie jedzenia i zabranie go z kuchni na stoły w czasie krótszym niż 15 sekund i tak wymaga szybkości i koordynacji.

„Zaczęło się od gry między kelnerami, aby zobaczyć, kto najszybciej przyniesie jedzenie do każdego stołu” – powiedział Daniel Flores, kierownik największego z sześciu oddziałów Karne Garibaldi. „Ten konkurs sprawił, że pobiliśmy Rekord Guinnessa”.

Nie dość, że podają najszybciej jedzenie to jedzenie tam jest bardzo pyszne!

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!

Tyle że nie skończyło się to na wzmiance o miejscu w Księdze Rekordów Guinnessa. Ponad 25 lat później kelnerzy w Karne Garibaldi wciąż są dumni z tego, że są najszybsi na świecie, czasami przynosząc zamówienia do stolików ludzi najpóźniej w ciągu jednej minuty od ich przyjęcia.

„Kelnerzy, kapitanowie, kucharze i wszyscy nasi pracownicy Karne Garibaldi są duszą naszej kuchni” – powiedziała Laura Mariaud, szefowa ds. komunikacji cyfrowej w Karne Garibaldi.

„Dlatego szybkość naszych kelnerów to nie wszystko, co ma znaczenie, aby nasza obsługa była najszybsza ze wszystkich. Oczywiście szkolimy nasz personel, aby nauczył się być wydajnym, ale za przygotowaniem jedzenia kryje się cały proces, który pozwala na szybki i skuteczny przepływ pracy. W ten sposób nasza usługa zamienia się w łańcuch produkcyjny, który sprawia, że kelner obsługuje naszych klientów w najszybszy możliwy sposób.”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kilka restauracji próbowało przez lata pokonać Karne Garibaldiemu i ich rekord Guinessa, ale do tej pory nikomu się to nie udało.

Czytaj: Ta nowa restauracja wygląda jak zrujnowana rezydencja