Ta stacja w szczerym polu nie ma wejścia ani wyjścia

0
315
Źródło: Instagram/niepongt3

Czasami tak bardzo się spieszymy, aby dotrzeć do celu, że często zapominamy, aby podziwiać otoczenie.

Ale tak nie jest, gdy pasażerowie wchodzą na peron stacji kolejowej Seiryu Miharashi w Japonii. W rzeczywistości nie mają innego wyboru, jak tylko przyjrzeć się widokowi.

Otwarty peron w marcu 2019 roku na linii Nishikigawa Seiryu w południowej części kraju jest niezwykłą platformą, która nie ma wyjścia ani wejścia. Celem tego projektu jest zachęcenie podróżnych do podziwiania otaczającej ich przyrody, zanim wyruszą w dalszą podróż.

Ta stacja kolejowa w szczerym polu, bez wejścia ani wyjścia znajduje się w Japonii. Wysiadasz, ale nie możesz nigdzie iść, a żeby wyjechać, musisz poczekać na następny pociąg. Ta stacja ma tylko jeden cel: przypominać ludziom o tym, jak ważne jest zatrzymywanie się i podziwianie widoku.

Źródło: Instagram/niepongt3

Stacja Seiryu Miharashi znajduje się w prefekturze Yamaguchi między miastami Naguwa i Nekasa. Jej nazwę dosłownie tłumaczy się jako „Platforma widokowa Clear Stream”, odnosząc się do jej położenia nad rzeką Nishiki.

Tylko kilka pociągów specjalnych zatrzymuje się na tej niezwykłej stacji, a kiedy pasażerowie wysiadają, nie znajdą ramp, bram ani ścieżek, które mogłyby ich doprowadzić do celu. Seiryu Miharashi jest całkowicie odizolowane w górzystym środowisku, więc ludzie muszą czekać, aż inny pociąg się zatrzyma, kiedy chcą odjechać.

Wyjątkowy charakter tej stacji sprawił, że jest ona popularnym przystankiem dla podróżnych i miłośników kolei. Ci, którzy mają szczęście odbyć tę wycieczkę, mogą rzucić okiem na nietknięte piękno regionu i docenić czas, kiedy mogą zwolnić i spędzić tam kilka chwil w spokoju.

Czytaj: Stacja metra w Paryżu zostanie przerobiona na restaurację!

W prefekturze Yamaguchi w Japonii otwarto niezwykłą stację kolejową.

Na linii Nishikigawa Seiryu znajduje się stacja Seiryu Miharashi, która nie ma wejścia ani wyjścia.

Stacja została stworzona, aby zachęcić ludzi do podziwiania scenerii, aż do przyjazdu następnego pociągu.

Źródło: Instagram

Czytaj: Bezdomna śpiewaczka operowa śpiewa na stacji metra. Policjanci nagrali jej występ

Obejrzyj to wideo, aby uzyskać lepszy widok stacji Seiryu Miharashi:

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org