Tak się witają uczniowie szkoły w Łęknicy ze swoją nauczycielką

0
700
Nauczycielka w Łęknicy przytula dzieci na powitanie. Zdjęcie: Facebook

Szkoła inna niż wszystkie. W placówce w Łęknicy uczniowie mogą wybrać, w jaki sposób chcą się przywitać ze swoją nauczycielką. Nietypowe poranki wprawiają wszystkich w świetne humory.

Czy powitanie z nauczycielem musi być standardowe? Pani Julita Jamza-Szik pokazuje, że nie. Uczniowie Zespołu Szkół w Łęknicy przy wejściu do sali mogą wybrać jedną z trzech opcji:

  • serduszko, czyli przytulenie;
  • dłoń, czyli przybicie tzw. piątki;
  • nutkę, czyli wspólny taniec.

Wybierając jeden symbol, wybierają jak przywitają się z nauczycielem.

Uczniowie stają w kolejce i po kolei podchodzą do nauczycielki. Sami wybierają, co będzie zamiast standardowego „Dzień dobry”. Przytulenie, przybicie piątki czy wspólny taniec.

Czytaj: Ciekawe pomysły, które zachęcają uczniów do przychodzenia do szkoły

Pani Julita wprowadziła to do szkoły, po obejrzeniu filmiku w internecie. Zainspirowało ją to i uznała, że to pomysł wart skopiowania, bo takie powitanie może uruchomić w dzieciach pozytywną energię i otworzyć je na na naukę.

Pomysł okazał się bardzo trafiony, dzieciom przypadł bardzo do gustu. Takie radosne poranki i przywitanie się z każdym uczniem z osobna to znakomity sposób na stworzenie przyjaznej relacji między nauczycielem a uczniami.

Na razie trzy symbole pojawiły się przed wejściem do sali plastycznej. Uczniowie i rodzice są bardzo zadowoleni z kreatywnego podejścia nauczycielki.

Sprawia im to niesamowitą frajdę. Te trzy niepozorne znaczki wprowadzają bardzo pozytywną atmosferę w klasie – mówi pani Julita.

Na oficjalnym facebookowym profilu Zespołu Szkół Publicznych w Łęknicy opublikowano filmik z przywitania nauczycielki z klasą.

Tak się witamy w naszej szkole ?

Publisert av Zespół Szkół Publicznych w Łęknicy Onsdag 11. september 2019

Ciekawe czy ten sposób witania uczniów upowszechni się w szkołach w całej Polsce? W końcu dobre pomysły warto kopiować!

Czytaj: Czy małpę można nauczyć mówić?