Takie zwierzę w polskim lesie to ewenement! [FILM]

0
998

Do sieci trafił filmik z województwa łódzkiego, na którym uchwycono niesamowite i bardzo rzadko spotykane zwierzę w lesie pod Piotrkowem Trybunalskim.

Turyści z Piotrkowa Trybunalskiego dodali filmik na profilu województwa łódzkiego ze spaceru w lesie z Piotrkowie Trybunalskim.

Śnieżnobiałe zwierzę

Na filmiku widać przechadzające się śnieżnobiałe zwierzę.

Nie możemy być pewni, czy to sarna czy daniel, ale wiemy, że mamy do czynienia z albinosem. To bardzo rzadkie zjawisko. Dochodzą do nas informacje, że były widziane, ale jest niewiele zdjęć czy filmików, na których udaje się albinosa zarejestrować – powiedziała Hanna Bednarek-Kolasińska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Na filmiku, który się pojawił w sieci widać zwierzę, ale z dość dalekiej odległości. Mimo to nie ma żadnych wątpliwości, że zwierzę jest śnieżnobiałe. Trudność pojawia się w momencie, kiedy trzeba jednoznacznie określić czy to sarna czy daniel. Nawet doświadczeni leśnicy mają z tym problem.

Hanna Bednarek-Kolasińska przychyla się ku wersji, że może to być daniel. Takiego bohatera lasu leśnicy widzieli już w lasach w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego.

To bardzo rzadkie zjawisko i jeśli ktoś je spotka można mówić o dużym szczęściu – powiedziała Hanna Bednarek-Kolasińska.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 25 NIEZWYKŁYCH KOTÓW Z ORYGINALNYM FUTERKIEM. JAKIE Z NICH SŁODZIAKI!

Sarna albinos to ewenement

Albinotyczne zwierzę wzbudziło zachwyt wszystkich internautów. To zwierzę ma w sobie coś z magii oraz wygląda naprawdę wyjątkowo i oryginalnie. Wygląda jak z bajki, gdy odbija się na tle ciemnego, szarego lasu. Jednak dla samego zwierzęcia taki kolor to tylko problemy. Biała sierść sprawia, że zwierzę jest widoczne z dużej odległości i nie ma szans na kamuflaż pośród drzew. Zwierzę narażone jest na stanie się łatwym celem drapieżników.

Zwierzęta, które rodzą się albinosami często są porzucane przez matki, aby ochronić resztę stada. Jak widać na poniżej zamieszczonym filmiku, temu zwierzęciu się poszczęściło, ponieważ nie jest samo.

Autor filmiku opublikował nagranie w grupie „Podążając za kadrem” na Facebooku.

"Albinos" Dziś kolejny raz polaczylismy sily wraz z Sewerynem z Wędrówki po bezdrożach oraz kilkoma innymi znajomymi, niestety warunki zapowiadały się na tyle nie korzystnie, że postanowiliśmy nie brać sprzętu foto a zrobić wymarsz na 20km.Tym razem pomimo fatalnych warunków można byłoby zrobić naprawdę rzadkie zdjęcie, podczas wędrówki napotkalismy biała sarne/Daniela (trudno dokładnie określić z takiej odległości) jedynie udało się nagrać taki krótki filmik.

Publisert av Podążając za kadrem Søndag 3. februar 2019

Inne osoby także zaczęły udostępniać zdjęcia ze zwierzętami albinosami. Trzeba przyznać, że prezentują się one pięknie. Szkoda, że są tak rzadko spotykane. A może właśnie dlatego, że są tak rzadko spotykane, wydają się nam takie piękne?

zdjęcie: LASKAR-MEDIA
Źródło: facebook.com

Interesują Cię ciekawostki ze wszystkich miast? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl