„Tarzan z Karaczi” mieszka w domku na drzewie od 8 lat

0
206
Zdjęcie: Ruptly

28-letni mężczyzna z Pakistanu stał się znany jako Tarzan z Karaczi po tym, jak ostatnie osiem lat życia spędził w prowizorycznym domku na drzewie w mieście.

Rolnik Ali stał się w pewnym sensie sensacją w mediach społecznościowych z dnia na dzień po tym, jak nagranie jego niezwykłego domu stało się popularne w mediach społecznościowych kilka tygodni temu.

Ludzi fascynował młody człowiek, któremu udało się mieszkać w skromnym domku na drzewie przez ponad osiem lat, ale jak powtarza wszystkim, którzy pytają, nie zrobił tego z wyboru. Po stracie obojga rodziców Ali był po prostu zbyt biedny, aby pozwolić sobie na jakiekolwiek konwencjonalne mieszkanie, a po pewnym czasie życia na ulicy postanowił zbudować własny dom w jedynym miejscu, w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał ani nie wypędzał – na drzewie na terenie publicznym.

Tarzan z Karaczi zarabia na życie myjąc samochody, zamiatając i sprzątając przed domami oraz robiąc zakupy dla innych. Większość jego klientów płaci mu zimną wodą i jedzeniem, a małe pieniądze ledwo wystarczają na jego codzienne potrzeby, więc nie może nawet myśleć o kupieniu odpowiedniego domu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Historia 28-latka stała się popularna w Pakistanie, a wielu chwaliło go za jego wytrwałość i nieszablonowe myślenie. Niedawno udzielił wywiadu międzynarodowej agencji informacyjnej Ruptly i powiedział, że zaczął mieszkać na drzewie, ponieważ to była ostateczność. Pukał do wszystkich drzwi, jakie mógł, prosząc o pomoc krewnych i znajomych, ale nikt nie chciał mieć do czynienia z biednym człowiekiem, który nie miał nic do zaoferowania.

Czytaj: Istnieje 5 etapów życia — oto, co zrobić w każdym wieku, aby „zminimalizować żal”

Ali powiedział, że zbudował swój domek na drzewie z bambusa, drewna i starych drzwi, z tkaniny, aby chronić się przed wiatrem i deszczem. Oprócz prowizorycznego łóżka udało mu się również ustawić zlew do codziennego mycia twarzy, mały piekarnik do gotowania i podgrzewania wody, a nawet małą, zasilaną bateryjnie lampkę i ładowarkę do telefonu.

Twitter

Czytaj: Zmiany w cenniku na parkingach przy szlakach do Morskiego Oka

Młody mieszkaniec domku na drzewie powiedział pakistańskim ankieterom, że w pewnym momencie był żonaty, ale ponieważ nie mógł zarobić 30 000 rupii (717 zł) miesięcznie, o które prosiła jego partnerka, ta w końcu go zostawiła.

Po wielokrotnym apelowaniu do władz o pomoc, która została zignorowana, Tarzan z Karaczi powiedział, że w tym momencie jego nadzieja leży tylko we Wszechmogącym Allahu.