Te bajkowe domki pozwalają uciec od monotonii w najbardziej magiczny sposób

0
721

Od czasu do czasu wszyscy chcemy uciec od codzienności, pełni stresu i napięcia, i odpocząć. Odosobniona chata w górach to miejsce, do którego należy się udać, ponieważ te małe domy to idealna okazja, aby na chwilę odciąć się od świata i cieszyć prostotą życia.

Konstruktor kabin Jacob Witzling wraz ze swoją życiową partnerką Sarą Underwood buduje naprawdę urokliwe miejsce o nazwie Cabinland.

Ich pomysł polega na stworzeniu od ośmiu do dziesięciu ręcznie robionych domków rzemieślniczych pośród spokoju pod drzewami, paprociami i lasami, w umiarkowanych lasach deszczowych stanu Waszyngton.

Domki będą oferować wyjątkową szansę spędzenia czasu poza siecią, ponieważ zostaną zbudowane z odzyskanego drewna i innych materiałów zebranych z placów budowy, niecałe 50 km od najbliższego miasta, i zostaną odcięte od nowoczesnych mediów.

Energię zapewnią przenośne generatory, woda będzie pochodziła z pobliskiego potoku, będzie tam toaleta kompostująca i prysznice zewnętrzne.

Czytaj: Ten domek na drzewie pozwala Ci spać pod gwiazdami w afrykańskim buszu

Od początku roku oddano do użytku dwie kabiny.

Pierwsza, Diamentowy Dom, prawie w całości wtapia się w otaczający las. Jej sześciokątna podstawa zwieńczona jest długimi belkami zwężającymi się ku górze do spiczastego dachu.

Na parterze znajduje się salon z piecem i meblami oraz poddasze z wejściem po schodach, które może służyć jako sypialnia. Jest prysznic na zewnątrz i jacuzzi, gdzie zainstalowano bez-zbiornikowy podgrzewacz propanu na żądanie, aby zapewnić ciepłą wodę.

To magiczne miejsce do ukrycia się przed resztą świata!

Drugi dom, zwany Pump House, ma narożnikowy dach usypany mchem i drzwi z trójkątnym wzorem. Zawiera cały system filtracji i pomieści pompę do nowej studni.

W międzyczasie turyści przechowują swoje ubrania i rzeczy w nowej szatni, która ma asymetryczny i spadzisty dach pokryty tym samym bujnym mchem. Turyści są połączeni siecią szlaków.

Jacob Witzling mówi:

„Chcemy, aby domki wyglądały, jakby rosły połączone ze środowiskiem, ale zostały też zbudowane, aby się wyróżniać. Chcemy, aby ci, którzy je oglądają, myśleli, że wyglądają naturalnie w otoczeniu, ale jednocześnie wyjątkowo”.

Witzling wpadł na ten pomysł, gdy był dzieckiem. Kiedy był nastolatkiem, przeniósł się do chaty z lat 20. XX wieku, schowanej w zalesionym lesie w pobliżu domu rodziców. Wyjaśnił, że zawsze wracał do swojego prawdziwego domu w lesie i cieszył się życiem pełnym prostych przyjemności.

Wewnątrz znajdował się piec na drewno, który odpalałem podczas surowych zimowych nocy. Miałem wolność i ogień. To było wszystko, czego potrzebowałem, aby być szczęśliwym”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Wszystkie domki są zbudowane w unikalnym stylu, z wielokątnymi ramami, ścianami i drzwiami z geometrycznymi wzorami oraz pokrytymi mchem dachami. Kabiny mają nie więcej niż kilkadziesiąt metrów kwadratowych u podstawy i mają miejsca na poddaszu na pościel i dodatkowe miejsce do przechowywania.

Sara Underwood jest popularną modelką i aktorką, a teraz para marzy o wspólnym stworzeniu tego wspaniałego Cabinland. Poznali się kilka lat temu, kiedy Sara skontaktowała się z Witzlingiem, aby wykorzystać jedną z jego kabin do sesji zdjęciowej.

Wkrótce odkryli wspólną pasję do kabin i po przeprowadzeniu burzy mózgów nad pomysłem na Cabinland, skonstruowali kabinę ciężarówki, kabinę o powierzchni 4 metrów kwadratowych wbudowaną w platformę pickupa Forda z 1979 roku.

Zwiedzili stany, aby znaleźć idealne miejsce dla swojej wizji i ostatecznie wybrali piękny północno-zachodni Pacyfik. Działka o powierzchni 1500 m2 jest idealnym miejscem dla tej samowystarczalnej wizji.

Szacują, że ukończą projekt za dwa lata i do tej pory utrzymują dokładną lokalizację w tajemnicy. Jednak dokumentują tworzenie domków na YouTube i na Instagramie.

Internauci mogą przyjrzeć się procesom projektowania i budowy, a Witzling udostępnia również filmy instruktażowe. Niektóre kabiny mogą być dostępne do wynajęcia zaraz po zakończeniu budowy. Jednak para nie ogłosiła swoich planów na przyszłość.

Do tego czasu wszyscy cieszmy się zdjęciami i filmami z tych magicznych chat w lesie!

Źródło: inhabitat.com, www.homecrux.com, www.designboom.com

Czytaj: 13 najbardziej niezwykłych obiektów hotelowych