Te drzewa sprawiają, że wiosna jest najbardziej magicznym czasem w Japonii

0
360
Magiczne tunele z wisterii w Japonii.

Czas między połową kwietnia a połową maja to magiczny czas na pobyt w Japonii. To wtedy drzewa glicynii są w pełnym rozkwicie, a ich piękne kwiaty winorośli – niektóre o długości ponad 9 metrów – przekształcają zwykłe miejsca w bajkowe miejsca.

W parku kwiatowym Ashikaga w prefekturze Tochigi znajduje się masywne drzewo glicynii, które ma ponad 150 lat. Kiedy kwitnie, jego długie, pionowe kępki kwiatów (znane również jako grona) tworzą baldachim, który zanurza Cię w delikatnym fioletowym świecie. To jednak nie wszystko, co park ma do zaoferowania. Ma ponad 350 różnych drzew glicynii i tunel glicynii, pod którym można przejść.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kwiaty tego pięknego drzewa różnią się odcieniem. Chociaż fioletowy jest prawdopodobnie najbardziej znanym kolorem, gatunek może mieć białe, jasnoróżowe, a nawet żółte kwiaty. To najlepszy powód, aby wiosną odwiedzić jak najwięcej parków podczas tego krótkiego okna. Ale jeśli nie możesz tam się znaleźć osobiście, możesz również czerpać radość ze zdjęć. Przewiń w dół, aby zobaczyć piękno glicynii uchwycone na zdjęciach.

Wisteria (glicynia) to jedne z najpiękniejszych kwitnących drzew na świecie.

Instagram

Każdej wiosny Japonia ożywa, gdy kwitną te drzewa.

Czytaj: Kawachi Fuji Garden – zobacz najpiękniejszy ogród na świecie! Niesamowite bogactwo kolorów i barw.

Instagram
Instagram
Instagram

Jedno z najsłynniejszych drzew glicynii w kraju znajduje się w parku kwiatowym Ashikaga w prefekturze Tochigi. Ma 150 lat.

Czytaj: 144-letnia wisteria w Japonii wygląda jak różowe niebo

Instagram
Instagram

Kwiaty tego pięknego drzewa różnią się odcieniem. To najlepszy powód, aby wiosną odwiedzić jak najwięcej parków podczas tego krótkiego czasu, kiedy kwitną te piękne drzewa.

Instagram
Instagram