Te odległe wyspy będą jednym z największych rezerwatów przyrody na świecie

0
228
views
Zdjęcie: : Stock Photos from Charles Bergman/Shutterstock

Serie odległych wysp na południowym Atlantyku wkrótce staną się jednym z największych rezerwatów przyrody na świecie.

Dom tylko dla 244 mieszkańców, Tristan da Cunha to wulkaniczna wyspa, która zapewnia schronienie egzotycznej i rzadkiej faunie. Obejmuje kilka lądów, z których jeden jest całkowicie niedostępny. Całkowita powierzchnia wysp wynosi około 265 000 mil kwadratowych i jest tam bardzo mało miejsca dla ludzi.

Na największej wyspie znajduje się mała wioska o nazwie Settlement of Edinburgh of the Seven Seas. Odwiedzających wita prosta tabliczka z napisem „Witamy na odludnej wyspie”, ponieważ tak daleko są od domu. Osada obejmuje dwa kościoły, najbardziej odizolowaną szkołę na świecie i kilka innych niezbędnych zasobów, takich jak supermarket i poczta.

Chociaż jest to interesujące miejsce dla każdego podróżnika, ludzkie zakwaterowanie nie jest tym, co sprawia, że Tristan da Cunha jest tak wyjątkowe.

Utworzenie morskiej strefy ochronnej spowoduje powstanie ogromnego obszaru, który zostanie zachowany jako „strefa zakazu połowów”, zakazując 90% wszystkich połowów i powiązanych działań. Dzięki błękitnemu pasowi ochrony morskiej w Wielkiej Brytanii będzie czwartym co do wielkości tego rodzaju rezerwatem. To posunięcie jest ważnym krokiem w kierunku ochrony życia naturalnego, w tym pingwinów, albatrosów, rekinów, fok i wielorybów.

Czytaj: Wielka Brytania pomoże w ustanowieniu największego rezerwatu morskiego na Atlantyku

Zdjęcie: Stock Photos from maloff/Shutterstock

Jedynie 3% światowych oceanów jest oficjalnie chronionych przed niebezpieczną działalnością człowieka, ale Wielka Brytania ma nadzieję zwiększyć tę liczbę do 30% do roku 2030.

Inicjatywy, takie jak program „Niebieski pas” mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia przyszłej żywotności planety. Jednak stale rosnący wpływ zmiany klimatu i rosnącej ilości zanieczyszczeń będzie nadal negatywnie wpływać na wody pomimo tych ważnych zakazów połowów.

James Glass, główny wyspiarz Tristana da Cunha, należy do grupy, która naciskała na tę akredytację i ochronę. Wyjaśnia wagę tego kroku, mówiąc: „Nasze życie na Tristan da Cunha zawsze opierało się na naszym związku z morzem i trwa to do dziś. Dlatego w pełni chronimy 90% naszych wód i jesteśmy dumni, że możemy odegrać kluczową rolę w ochronie zdrowia naszych oceanów”.

Zamieszkująca tylko przez 244 mieszkańców Tristan da Cunha to wulkaniczna wyspa, która zapewnia schronienie egzotycznej i rzadkiej faunie.

Zdjęcie: Stock Photos from maloff/Shutterstock
Zdjęcie: Stock Photos from maloff/Shutterstock
Zdjęcie: Stock Photos from Vladimir Wrangel/Shutterstock

Na tych wyspach istnieje morska strefa ochronna, która tworzy „strefę zakazu połowów”, która zabrania 90% połowów i powiązanych działań.

ZdjęcieStock Photos from maloff/Shutterstock

Czytaj: Interaktywna mapa pokazująca, jakie miasta są wymieniane w piosenkach najczęściej.

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember