Te południowoafrykańskie rośliny wyglądają jak kamienie

0
1184

Lithops, znane również jako „żywe kamienie” lub „kamienie kwitnące”, są pięknymi sukulentami, które ewoluowały, aby uniknąć zjedzenia przez zwierzęta przez wtapianie się w kamienie w ich naturalnym środowisku.

Zdjęcie: twitter.com

W naturze „żywe kamienie” zamieszkują rozległe suche regiony Afryki Południowej. Podobnie jak kaktus, przetrwają dzięki swojej zdolności do magazynowania wody przez długi czas. Liście są grube, aby pomieścić wystarczającą ilość wody, aby rośliny mogły przetrwać miesiące bez deszczu.

A ponieważ kwitną w niskiej wilgotności i wymagają rzadkiego podlewania i pielęgnacji, „żywe kamienie” wyglądają wspaniale jako rośliny doniczkowe. Potrzebują tylko dużej ilości bezpośredniego światła słonecznego.

Zdjęcie: Twitter / @SBoscott

W miesiącach letnich „żywe kamienie” są uśpione i odpoczywają. Jednak pod koniec lata lub na początku wczesnej jesieni rośliny zaczynają rosnąć i rozwija się piękny biały lub żółty kwiat.

Zdjęcie: flickr

Jeśli zdecydujesz się kupić tę roślinę do domu, nie denerwuj się, jeśli nie rozkwitnie w pierwszym roku. Lithops zazwyczaj zaczynają kwitnąć od trzech do pięciu lat.

Czytaj: Zdjęcia pięknych róż

Zdjęcie: twitter.com
Zdjęcie: twitter.com

Prawda, że wyglądają intrygująco?

Zdjęcie: twitter.com
Zdjęcie: twitter.com

Czytaj: Hotel w Londynie oferuje pokoje pełne roślin doniczkowych, które pomogą ludziom połączyć się z naturą