Te psy w 97% potrafią wywęszyć raka z próbek krwi. To rasa psa uwielbiana przez ludzi!

0
895
Te psy dzięki swojemu węchowi potrafią wykryć raka z 97% dokładnością. Zdjęcie: pixabay.com

Zwierzęta to bardzo kochane istoty, wiemy to nie od dziś. Niesamowite jest to, że poza tym, że są wierne, dają wiele miłości, radości, szczęścia, są najlepszymi przyjaciółmi, to na dodatek konkretnie ta rasa psów potrafi wywęszyć raka. Sprawdź, czy jesteś szczęśliwym posiadaczem tej rasy.

Trzy wyszkolone rasy beagle za pomocą węchu wykryły raka płuc.

zdjęcie: instagram.com

Beagle to psy uwielbiane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. To psy o średniej wielkości. Potrafią bardzo szybko biegać i są wytrzymałe. Beagle to pies, który wie, czego chce. Jest bardzo inteligentny. Swojemu dziedzictwu psa myśliwskiego zawdzięcza doskonale wypracowany węch oraz szybkość. I to właśnie ten fantastyczny węch potrafi wykryć komórki rakowe.

Naukowcy są bardzo dobrej myśli i uważają, że ta rasa może wiele dobrego zmienić w medycynie. Według naukowców pomoże to w opracowaniu niedrogich i skutecznych testów wykrywających raka. Czy jesteś szczęśliwym właścicielem tej rasy psów?

Umiejętność wykrywania komórek rakowych wymagało odpowiedniego szkolenia. Beagle były szkolone 8 tygodni, aby po tym czasie aż z 97% dokładnością odróżnić próbki krwi pobrane od pacjentów z rakiem płuc od próbek krwi pobranych od zdrowych ludzi.

W trakcie szkolenia beagle wchodziły do pomieszczenia, gdzie były umieszczane próbki. Omijały te, w których nie wyczuwały raka, a siadały przy tych, w których wyczuły chorobę.

Badania te opublikowano w czasopiśmie „The Journal of the American Osteopathic Association”.

Naukowcy są bardzo pozytywnie zaskoczeni tak wysoką wykrywalnością przez beagle komórek rakowych. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Naukowcy chcą wyszkolić psy do wykrywania innych rodzajów komórek rakowych, m.in.: nowotworów płuc, piersi i jelita grubego za pomocą próbek z powietrzem wydychanym przez pacjentów.

Naukowcy są przekonani, że beagle poradzą sobie z tym zadaniem. Dlatego jeśli jesteś właścicielem tej rasy psów możesz być bardzo dumny ze swojego czworonożnego przyjaciela.

zdjęcie: instagram.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pies stał się tatą dla osieroconych kaczątek.

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl

Źródło: 5minutdlazdrowia.pl