Te romantyczne róże rosną już z czerwono-białymi płatkami

0
1053
Róża Osiria jest wyjątkowo pachnąca, a jej czerwono-biała kolorystyka sprawia, że idealnie nadaje się na romantyczne bukiety.

Róża to bardzo piękny kwiat. Jedna wyjątkowa odmiana podbiła Internet dzięki swojemu wspaniałemu dwukolorowemu zawirowaniu kolorów. Znana z czerwonych płatków i jasnego białego środka róża Osiria ma duże powodzenie wśród róż.

Istnieje ponad 150 gatunków róż. Te piękne i pachnące kwiaty symbolizują miłość od czasów starożytnych. Obecnie różnorodność dostępnych róż wzrosła i to dużo, ponieważ eksperci w dziedzinie ogrodnictwa stworzyli tysiące kombinacji.

Róża Osiria jest wyjątkowo pachnąca, a jej czerwono-biała kolorystyka sprawia, że idealnie nadaje się na romantyczne bukiety.

Roślina pochodzi z Niemiec, gdzie hodowca o imieniu Reimer Kordes stworzył ją w 1978 roku. Kilka lat temu kilka zdjęć róży Osiria zaczęło krążyć w Internecie. Wielu osobom bardzo spodobała się ta odmiana.

Wiele źródeł zauważyło, że te zdjęcia wyglądają na mocno przerobione w Photoshopie w porównaniu do tego, jak róża wygląda w rzeczywistości, co powoduje, że niektórzy ludzie są rozczarowani.

Ulepszone zdjęcia zazwyczaj przedstawiają różę Osirię z nieskazitelnie białym środkiem i aksamitnie czerwonymi płatkami. W rzeczywistości kwiat ma bardziej czerwoną barwę ognia, a biel nie zawsze jest tak czysta.

Znalezienie tej róży w lokalnej kwiaciarni może być również nie lada wyzwaniem, ponieważ często sklepy nie są zaopatrzone w tę odmianę. I chociaż bez problemu znajdziesz sprzedawców, którzy w sieci sprzedają nasiona, wyniki często są mieszane, a klienci narzekają, że nic im nie wyrosło.

Mimo to, jeśli masz dobrą rękę do kwiatów, nie ma powodu, dla którego nie miałbyś dać szansy tej róży. Sama roślina jest dość podatna na ataki owadów i choroby, takie jak mączniak prawdziwy, więc musisz zachować czujność, aby utrzymać zdrową roślinę. Ale mimo to, jeśli sprostasz zadaniu, będziesz się cieszyć pięknymi kwiatami.

Czytaj: Tęczowy eukaliptus – jedno z najpiękniejszych drzew na świecie

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na wyzwanie związane z różą Osiria, istnieją inne odmiany o podwójnym zabarwieniu białym i czerwonym, które są nieco łatwiejsze w uprawie, w tym róża Nostalgia i róża Gemini.

Róża Osiria to czerwono-biały kwiat, który stał się popularny dzięki niektórym zdjęciom, które najprawdopodobniej zostały ulepszone w sieci.

Zdjęcie: Malcolm Manners (CC BY 2.0)
Zdjęcie: @Chogieswagz
Zdjęcie: @Chogieswagz

Chociaż trudno je wyhodować, te pachnące róże są oszałamiające, nawet jeśli prawdziwy kolor nie jest tak głęboki jak na zdjęciach.

Zdjęcie: Shutterstock
Zdjęcie: HGTV
Zdjęcie: Shutterstock

Czytaj: PRZY WYBRZEŻU LUIZJANY DOSTRZEŻONO RÓŻOWE DELFINY!