Te wskazówki ułatwią Ci wstawanie rano

0
210
Zdjęcie: Pixabay

Czy masz problemy z budzeniem się rano? Musisz wstać do pracy, ale jesteś po prostu zbyt zmęczony? Mamy kilka porad i wskazówek, które ułatwią Ci wstawanie wcześnie rano!

Powoli zostań rannym ptaszkiem

Dla większości ludzi wczesne wstawanie oznacza radykalne przesunięcie czasu pobudki o godzinę lub dwie do przodu. Bierzemy poranną zimną kąpiel, nie mogąc przyzwyczaić się do zmiany. Ta metoda może działać w przypadku niektórych rannych ptaszków, ale zawiedzie w przypadku innych.

Nie musisz od razu iść na całość, zamiast tego stopniowo przyzwyczajaj swoje ciało do nowych czasów. Ustaw budzik o 10 do 15 minut wcześniej niż zwykle. Jak tylko będziesz mógł wstać o tej nowej godzinie, odejmij 10 do 15 minut. Powtarzaj ten proces, aż osiągniesz żądany czas.

Czytaj: Najważniejsze zasady higieny snu

Ustaw budzik daleko

Jeśli dosięgniesz budzik ręką, pozostaniesz w łóżku, aby go wyciszyć. Więc Więc jeśli nie masz dyscypliny, aby samodzielnie wstać, zmuś się do tego, ustawiając budzik daleko od łóżka, abyś nie miał innego wyboru, jak tylko wstać.

Na przykład umieść go na komodzie naprzeciwko łóżka lub na szafie. W drodze do budzika włącz światło, aby obudzić się jeszcze szybciej. Jeśli potrzebujesz trochę czasu w łóżku, aby obudzić się przed wstaniem, ustaw sobie dwa budziki. Wcześniejszy przy łóżku, drugi dalej i 10-15 minut później.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Użyj inteligentnych budzików

Nie martw się, nie jesteś jedyną poranną zrzędą. Z tego powodu istnieje już wiele inteligentnych budzików, które mają ułatwić wczesne wstawanie. Szczególnie interesujące są budziki świetlne, które oprócz dźwięku alarmu symulują sztuczny wschód słońca.

Inną alternatywą są budziki, których wyłączenie jest związane z zadaniem, np. zrobieniem zdjęcia jakiegoś przedmiotu w kuchni lub łazience. Takie budziki są dostępne jako aplikacje na smartfony. Ci, którzy chcą wstać wcześnie i lubią budzić się z zapachami, mogą na przykład zaopatrzyć się w budzik z wbudowanym ekspresem do kawy lub inne budziki zapachowe.

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką

Wpuść słońce

Ciemny pokój może pomóc zasnąć, ale utrudnia wstawanie. Ponieważ zegar wewnętrzny jest kontrolowany głównie przez hormon snu, melatoninę. Światło dzienne zatrzymuje uwalnianie melatoniny w organizmie, dzięki czemu budzimy się. Z drugiej strony brak światła dziennego powoduje, że melatonina dostaje się do krwi, co powoduje zmęczenie. Upewnij się, że rano w sypialni jest światło, odsłaniając rolety lub odsłaniając je tylko częściowo.

Czytaj: Zdrowe nawyki snu obniżają ryzyko niewydolności serca o 42%

wad

Brak postów do wyświetlenia