Te zamarznięte fale jeziora wyglądają jak szklane wydmy

0
967

Eric Gross, fotograf krajobrazu z Kolorado, widział wiele niesamowitych krajobrazów w Ameryce Północnej, jednak zamrożone fale w Kolorado, blisko jego domu, wywołały na nim ogromne wrażenie.

Podczas spaceru między ośnieżonymi Górami Skalistymi mężczyzna zobaczył coś nieoczekiwanego. Gross spacerując wzdłuż wybrzeża, zobaczył zamrożone fale, w których odbijał się piękny krajobraz. Fale wyglądały jak szklane wydmy.

Gross od razu uwiecznił wszystko na zdjęciach. „To było niezaplanowane i nieprzygotowane, jedynym sposobem, w jaki mogłem robić zdjęcia to było położenie się na falującym lodzie i użycie wszystkich dostępnych miękkich materiałów (rękawiczki, czapka) do podtrzymywania i utrwalania aparatu przez wiele ujęć” – powiedział Gross w wywiadzie dla My Modern.

„Było to duże wyzwanie, którego wyniki są oszałamiające wizualnie”.

Była to scena, która wywołała tyle kreatywnej energii, że Gross wciąż wracał do jeziora, zawsze szukając nowych sposobów na uwiecznienie zamarzniętych fal. Gdy śnieg topniał, Gross był w stanie zrobić ostatnie zdjęcie, by zapamiętać swoje odkrycie. Fale były nieruchome i gładkie, jak kawałek szkła. „Zamrożone w czasie zyskują rzeźbiarską jakość, która pozwala nam naprawdę docenić naturalne formy wody” – powiedział.

Dla Grossa, który ostatnio spędził 18 miesięcy w podróżach, odkrycie to jest tym bardziej wyjątkowe dzięki lokalizacji. Przypomina, że często najlepsze skarby znajdują się blisko domu – wystarczy zwolnić i poszukać, by je znaleźć.

Czytaj: Najgłębsze i najstarsze jezioro świata. Te zdjęcia ukazują jego nieziemskie piękno!

Fotograf Eric Gross zainspirował się lodowatymi zamarzniętymi falami, które odkrył nad jeziorem w Kolorado.

Eric Gross: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: ZAMROŻONE JEZIORO W MICHIGAN ZACZYNA PĘKAĆ. WYGLĄDA JAK Z OBRAZÓW