Telefony niszczą nasze życie osobiste

0
440
views
źródło: facebook.com

Współczesne technologie oddalają od siebie. Typowy obrazek przedstawiający współczesnych ludzi? Grupa młodych ludzi siedząca razem w kawiarni, albo gdziekolwiek indziej, ale każde z nich wpatrzone jest w ekran swojego telefonu. I standardowa myśl: „Gdzie te czasy, kiedy się ze sobą normalnie rozmawiało”.

W dzisiejszych czasach coraz częściej żyjemy online. Coraz mocniej zamykamy się w świecie wirtualnym, nie interesując się kompletnie drugim człowiekiem. Inni ludzie przestają nas obchodzić. Żyjemy obok siebie, a stajemy się sobie obcy. Ludzie nie nawiązują przyjaźni, nawet rodzina traci na znaczeniu, bo po zawracać sobie innymi głowę, jeśli w komputerze mamy cały świat i możemy pisać z kimkolwiek chcemy i o czym tylko chcemy.

Oczywiście nie można powiedzieć, że internet zmienił nasz sposób komunikacji tylko na gorszy. Z mediów społecznościowych korzysta bardzo wiele ludzi na całym świecie. Dostęp do internetu jest standardem, wystarczy komputer, Skype i można rozmawiać godzinami za darmo. Nowoczesne technologie ułatwiają nam życie. Wystarczy, że wpiszemy miejsce, gdzie chcemy dojechać i mapa Google bardzo dokładnie i dobrze nad doprowadzi na miejsce.

Nowoczesne technologie z jednej strony ułatwiają nam życie, ale z drugiej strony są ogromną pułapką. Internet potrafi wciągnąć do tego stopnia, że zapominamy całkowicie o wszystkim innym. Zapominamy o rodzinie, o najbliższych, o przyjaciołach, którzy są bardzo ważni w życiu każdego z nas. Skupiając się tylko na swoim sprzęcie, nie zwracamy uwagi na otoczenie. Internet potrafi nieźle „wciągnąć”. Pozwala kreować siebie na nowo.

PRZECZYTAJ TAKŻE: „DYSMOFRIA SELFIE” – TO ZABURZENIE DOTYKA CORAZ WIĘCEJ OSÓB

W wirtualnym świecie niektórzy zatracają się tak mocno, że nie potrafią już bez niego funkcjonować. Są uzależnieni jak alkoholicy czy narkomani i po odłączeniu od internetu mają podobne objawy jak inni nałogowcy. Uzależnienie od internetu staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem.

– Nie jesteśmy przygotowani na leczenie tego typu zaburzeń – alarmują dr Anna Andrzejewska i prof. dr hab. Józef Bednarek z Akademii Pedagogiki Specjalnej imienia Marii Grzegorzewskiej. – Wiemy, jak pomóc narkomanom, jednak wobec osób uzależnionych od sieci jeszcze jesteśmy bezradni – rozkładają ręce eksperci.

– Lekarze nie są odpowiednio przeszkoleni w tej materii, psychoterapeuci nie mają opracowanych metod i technik leczenia. Badania w tym zakresie są tylko częściowe, a na analizy całościowe trzeba jeszcze poczekać. Ale najgorsze z tego jest to, że nie mamy przygotowanego programu profilaktycznego – ubolewa prof. dr hab. Józef Bednarek.

Poniżej prezentuję bardzo realne zdjęcia. Należy bardzo poważnie sobie wziąć do serca radę, że internet nigdy nam nie zastąpi normalnej bliskości. Należy zrozumieć, że internet może być jedynie uzupełnieniem.

źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com
źródło: facebook.com

Bardzo to smutne, ale bardzo prawdziwe. Czy da się to jeszcze powstrzymać? Podziel się swoim zdaniem na ten temat.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się  tutaj.

Koniecznie zajrzyj na naszą stronę f7city.pl