Ten artysta pokolorował stare zdjęcia, które zmienią sposób, w jaki postrzegasz historię

0
438

Mads Madsen to 25-letni Duńczyk, który jest zafascynowany historią i nawet zdobył tytuł magistra z historii starożytnej Grecji i Rzymu. Mężczyzna ma też ciekawe hobby, które jest idealne dla człowieka z obsesją na punkcie historii, takiego jak on – kolorowanie starych zdjęć.

Mads od lat robi koloryzacje, a w niedawnym wywiadzie powiedział, że wpadł na ten pomysł po tym, jak natknął się na pokolorowane zdjęcia na Reddicie.

„Zostały ręcznie pokolorowane. To odkrycie doprowadziło mnie do bardziej dogłębnych poszukiwań i dowiedziałem się, że dokonała tego starsza pani”- powiedział mężczyzna. „Miała stronę internetową poświęconą ręcznemu kolorowaniu zdjęć. Po prostu mnie to zaskoczyło”.

Więcej informacji: Facebook

1. Desmond Doss – żołnierz Armii Stanów Zjednoczonych, pierwsza osoba w historii Stanów Zjednoczonych odmawiająca walki oraz noszenia broni, który jako sanitariusz otrzymał Medal Honoru. Podczas bitwy o Okinawę zabrał 75 rannych do bezpiecznego miejsca pod ciężkim ostrzałem wroga.

MadsMadsen.CH

2. Dwóch amerykańskich żołnierzy z dumą prezentuje swoje spersonalizowane „pisanki” (pociski artyleryjskie kalibru 155 mm) przed wystrzeleniem ich.

MadsMadsen.CH

Wybierając zdjęcia do swoich koloryzacji, Mads zawsze sprawdza, czy oczy fotografowanej osoby będą dobrze wyglądać na ostatecznym zdjęciu.

„Zawsze fascynowały mnie piękne oczy i tak właśnie wybieram większość moich zdjęć” – powiedział mężczyzna. „Jeśli spojrzysz przez moją galerię, zobaczysz, że większość tamtejszych oczu jest stalowo-niebieska lub błękitna i (miejmy nadzieję) są pięknie oprawione przez otaczający kolor, który naprawdę ładnie się z nim kontrastuje. To są główne kryteria”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

3. Frederick Douglass, utalentowany mówca i rzecznik prasowy Abolition. Uciekł z niewoli i poprowadził ruch na rzecz wolności.

MadsMadsen.CH

4. Amelia Earhart, nieznana data

 madsmadsen.ch

Mads mówi, że pokolorowanie starego zdjęcia nie jest łatwym zadaniem i jest szczególnie trudne, jeśli chodzi o nachodzące na siebie obiekty, takie jak gałęzie drzew rozciągające się w niebo. Ponieważ nie chce, aby niebo wyglądało na brązowe, a gałęzie na niebieskie, musi robić wszystko ręcznie.

5. Nikola Tesla, z książką Rogera Boskovicha „Theoria Philosophiae Naturalis”, przed cewką spiralną jego transformatora wysokiej częstotliwości w East Houston St., Nowy Jork.

MadsMadsen.CH

6. Sir David Attenborough, urodzony w 1926 roku, widziany tutaj, głaszcząc arę około 1950-51 roku.

madsmadsen.ch

Czytaj: Filmowiec i przyrodnik Sir David Attenborough mówi: ludzie są „plagą na Ziemi”

7. Helen Keller wita Charliego Chaplina

madsmadsen.ch

8. Alan Turing – informatyk, filozof i kryptolog, który odegrał kluczową rolę w złamaniu nazistowskiego kodu Enigmy – tu w szczęśliwszych czasach. Nieznana data.

madsmadsen.ch

9. Wódz indiański z piórami, nieznana data

madsmadsen.ch

10. Dwie dziewczyny i ich śnieżny fort, ok. 1910 roku

 madsmadsen.ch

11. Henry „Black Death” Johnson był żołnierzem armii Stanów Zjednoczonych, który bohatersko występował w pierwszej afroamerykańskiej jednostce armii Stanów Zjednoczonych, która brała udział w walkach podczas I wojny światowej.

madsmadsen.ch

12. 1960 – Demonstracja praw obywatelskich. Czarna kobieta wpatruje się w mężczyznę, który wydaje się być segregacjonistą, wkładając flagę konfederatów na swój kask.

MadsMadsen.CH

13. Audrey Hepburn. Nieznana data

madsmadsen.ch

14. Boże Narodzenie rozejm z 1914 roku podczas pierwszej wojny światowej

madsmadsen.ch

Niemieccy i brytyjscy żołnierze złożyli broń i wyszli na ziemię niczyją w celu nieoficjalnego zawieszenia broni podczas Świąt Bożego Narodzenia. Podobno wzięło w tym udział ponad 100 000 żołnierzy, wymieniono prezenty, brytyjscy żołnierze obcinali włosy niemieckim żołnierzom, oficerowie zamieniali guziki i płaszcze, szeregowcy wymieniali cukierki -następnego dnia walki wznowiono i rzeź trwała dalej.

Warto zauważyć, że nie wszystkie części frontu obchodziły ten rozejm, niektóre części frontu miały tylko niewielkie zgody na drobne zawieszenie broni w celu odzyskania ciał, podczas gdy inni śpiewali piosenki z okopów.

15. Albert Einstein, 1948

madsmadsen.ch

16. Jim Henson, twórca muppetów, siedzący z żabą Erniem i Kermitem

MadsMadsen.CH

17. Marilyn Monroe po przyjęciu. Rzadki, uroczysty moment ciszy.

madsmadsen.ch

18. Richard Pierce – w wieku 14 lat, pracował jako komunikator telegraficzny Western Union przez dziewięć miesięcy służby. Pracował od 7 rano do 18:00. Odwiedzał domy prostytucji. Wilmington, Delaware, maj 1910

madsmadsen.ch

19. Einstein śmieje się podczas kolacji, rok nieznany

MadsMadsen.CH

20. Paul Newman i Clint Eastwood

MadsMadsen.CH

21. Generał brygady i aktor Jimmy Stewart. Brał udział w ponad 20 misjach w okupowanej przez nazistów Europie, a nawet uczestniczył w bombardowaniu podczas wojny w Wietnamie.

MadsMadsen.CH

22. James Dean, 29 grudnia 1954

madsmadsen.ch

23. Victor Hugo, znany autor Les Miserables i Dzwonnik z Notre-Dame – 1876

madsmadsen.ch

24. Mark Twain

MadsMadsen.CH

25. Eric Arthur Blair, lepiej znany pod pseudonimem George Orwell, był angielskim powieściopisarzem, eseistą, dziennikarzem i krytykiem.

MadsMadsen.CH

Jego twórczość odznacza się klarowną prozą, świadomością niesprawiedliwości społecznej, sprzeciwem wobec totalitaryzmu i jawnym poparciem dla demokratycznego socjalizmu.

Orwell pisał krytykę literacką, poezję, beletrystykę i dziennikarstwo polemiczne. Najbardziej znany jest z alegorycznej noweli Folwark zwierzęcy (1945) i dystopijnej powieści Rok 1984 (1949). Jego prace non-fiction, w tym Droga na molo w Wigan (1937), dokumentujące jego doświadczenia z życia klasy robotniczej na północy Anglii i Homage to Katalonia (1938), opis jego doświadczeń w hiszpańskiej wojnie domowej, są szeroko rozpowszechnione. W 2008 roku The Times umieścił go na drugim miejscu na liście „50 największych brytyjskich pisarzy od 1945 roku”.

Prace Orwella w dalszym ciągu wpływają na kulturę popularną i polityczną, a termin Orwellian – opisujący totalitarne lub autorytarne praktyki społeczne – wszedł do języka wraz z wieloma jego neologizmami.

26. Joseph Goebbels krzywi się na fotografa Alberta Eisenstaedta po tym, jak dowiedział się, że Eisenstaedt był Żydem.

madsmadsen.ch

Cytuje się samego Eisenstaedta, który powiedział: „Patrzył na mnie z nienawiścią w oczach”, pomimo wydarzeń, które po tym nastąpiły. Eisenstaedt sfotografował Goebbelsa siedzącego samotnie na dziedzińcu, podszedł do niego i zrobił mu zdjęcie z ciepłym uśmiechem, a chwilę później skonfrontował się z tym, kiedy Goebbels dowiedział się o „prawdziwej tożsamości” Eisenstaedta. Smutne.

27. Buzz Aldrin, drugi człowiek na Księżycu, widziany tutaj jako komendant Szkoły Pilotów Sił Powietrznych w Kalifornii. 1963.

madsmadsen.ch

Zwróć uwagę na zegarek z Myszką Miki, który ma na sobie.

28. Theodore Roosevelt trzymający swojego wnuka, Kermita Roosevelta Jr. – ok. 1916.

madsmadsen.ch

29. Abraham Lincoln i George Mcclellan w Antietam, 2-3 października 1862.

madsmadsen.ch

30. Charlie Chaplin bez wąsów będących jego znakiem firmowym w późniejszych latach, pracował na planie filmowym.

madsmadsen.ch

Czytaj: Kosmiczne miejsce w Krakowie, czyli wielkie otwarcie Cosmic Games Pub!