Ten niesamowity owad jest zbyt piękny, aby był prawdziwy

0
658

Któregoś dnia Margaret Neville spacerowała po ogrodzie na farmie w Południowej Afryce, gdy przykuło jej uwagę coś niezwykłego. Na gałęzi w lawendowym krzaku, znajdował się owad, jakiego nie widziała nigdy wcześniej: „Byłam zdumiona od pierwszego wejrzenia” – powiedziała Neville dla The Dodo.

I łatwo zrozumieć, dlaczego.

moon-child

Piękny owad wyglądał jak nie z tej ziemi. Miał biało-zielone ciało, podczas gdy reszta jego ciała była ozdobiona drobnymi, fioletowymi kwiatowymi strukturami.

Neville udostępniła zdjęcie swojej przyjaciółce, Kerri Martinaglia. Kobieta była również pod dużym wrażeniem stworzenia.

Czytaj: Japoński artysta tworzy niewiarygodne rzeźby balonowe, które przypominają prawdziwe zwierzęta i owady

moon-child

„Kiedy go zobaczyłam, pomyślałam, że jest wyjątkowym dziełem sztuki”, powiedziała Martinaglia dla The Dodo.

Neville i Martinaglia dowiedziały się, że owad, który odkryły, jest trafnie nazywany „Modliszką kwiatową”, rodzajem modliszki doskonale nadającej się do maskowania się w otoczeniu kwiatów.

Dzięki takiemu ciału modliszka, na którą natknęła się Neville, wyraźnie się rozwijała. Przed umieszczeniem jej z powrotem w lawendowym krzaku Neville nadała jej imię: Panna Frilly Pants.

moon-child

„Cały wrzesień spędziła na mojej lawendzie” – powiedziała Neville.

Po tym, jak Martinaglia udostępniła zdjęcia owada w Internecie, niezwykła modliszka zyskała wielu wielbicieli. Wielu nie wierzyło, że ten owad jest prawdziwy.

Miss Frilly Pants – The Flower Mantis

Miss Frilly Pants the Flower Mantis of Nkutu Valley, KwaZulu Natal, South Africa makes her first short film. Here you can see she is a natural born beauty with not a smudge of photoshop needed for her debut roll. www.waterfallretreatcentre.com

Publisert av Waterfall Retreat & Environmental Centre Torsdag 12. september 2019

Czytaj: Poznań: wyjątkowa ścieżka w koronach drzew otwarta