Ten przerażająco wyglądający rogaty pająk jest całkiem nieszkodliwy

0
166
Zdjęcie: Rushen/Flickr

Macracantha arcuata, znany również jako rogaty pająk, ma parę przerażających długich rogów wyrastających z ich brzucha.

Chociaż zarówno samce, jak i samice pająków Macracantha mają kolce na brzuchu, wyróżniają się samice. Mają trzy pary kolców wychodzących z ich brzuchów, ale to środkowa od razu przyciągnie Twoją uwagę, ponieważ spektakularne rogi, które wystają w górę, a następnie zakrzywiają się ku sobie, są około trzy razy dłuższe niż sam pająk. Pozostałe dwie pary kolców są krótkie i stosunkowo niepozorne. Jeśli ogólnie boisz się pająków, samica Macracantha arcuata to przerażający widok, ale powinieneś wiedzieć, że gatunek jest w rzeczywistości nieszkodliwy dla ludzi.

Pochodzący z lasów Chin, Indii, przez Azję Południowo-Wschodnią aż po Borneo, Macracantha arcuata jest jedynym gatunkiem z rodzaju Macracantha.

Źródło: Facebook

Co ciekawe, u samic górna powierzchnia brzucha przypominającego muszlę ma barwę od żółtej do czerwonej, a nawet białej lub czarnej. Niezależnie od koloru, wszystkie mają te same pary rogów.

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów

Źródło: Facebook

Dokładna funkcja niezwykle długich rogów wyrastających z odwłoków samic Macracantha arcuata jest nieznana, ale niektórzy entomolodzy uważają, że mają one odstraszać drapieżniki i utrudniać połknięcie pająka przez ptaki i jaszczurki.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Źródło: Facebook

Nawet wiedząc, że rogaty pająk jest nieszkodliwy, sama myśl o zobaczeniu go z bliska wywołuje u mnie dreszcze.

Czytaj: Mężczyzna przerażony po znalezieniu w swoim domu ogromnego pająka

wad

Brak postów do wyświetlenia